StoryEditor

TRiLiada 2022 już dziś!

Rozpoczęła się TRiLiada 2022 pod hasłem „Bezpieczeństwo żywnościowe, czyli rozwiązania inżynierii rolniczej optymalizujące wielkość produkcji i jej koszty”. Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w Katedrze Inżynierii Biosystemów.
24.05.2022., 10:05h

Od wielu lat Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej działające w Katedrze Inżynierii Biosystemów Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu organizuje wydarzenie o nazwie TRiLiada, które jest świętem studentów Inżynierii rolniczej, Ekoenergetyki oraz Informatyki stosowanej i wpisuje się w obchody studenckiej tradycji Juwenaliów.

Tegoroczna edycja TRiLiady odbędzie się 26 maja a jej hasłem przewodnim jest „Bezpieczeństwo żywnościowe, czyli rozwiązania inżynierii rolniczej optymalizujące wielkość produkcji i jej koszty”. Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Katedrze Inżynierii Biosystemów, ale udział będzie można wziąć również online. Dzięki transmisji online TRiLiada 2022 będzie dostępne dla znacznie szerszej publiczności. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w TRiLiadzie przede wszystkim studentów kierunków studiów: Inżynieria rolnicza, Rolnictwo i Inżynieria mechatroniczna ze wszystkich uniwersytetów. Zaproszenie kierowane jest również do nauczycieli i uczniów techników mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz wszystkich osób zainteresowanych nowoczesną techniką rolniczą.

Zgodnie z tradycją integralną częścią wydarzenia będzie rozegranie konkursów dla wcześniej zarejestrowanych zespołów studenckich i uczniowskich o Puchar TRiLiady – konkurs dla uczestników stacjonarnych oraz o Cyfrowy Puchar TRiLiady – konkurs dla uczestników online. Konkurs stacjonarny będzie składał się z części, w której uczestnicy odpowiedzą na pytania przygotowane przez prelegentów oraz rywalizacji zręcznościowej. Natomiast konkurs dla uczestników online będzie rozegrany w postaci internetowego quizu. Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody ufundowane przez zaproszone firmy.

 

Nazwa TRiLiada powstała z połączenia skrótu historycznej już nazwy kierunku studiów Technika Rolnicza i Leśna oraz końcówki słowa olimpiada, co miało symbolizować współzawodnictwo zespołów studenckich. Pomimo zmiany nazwy studiów na Inżynierię rolniczą postanowiono zachować ugruntowaną i dobrze kojarzącą się nazwę imprezy, która od wielu lat cieszy się uznaniem wśród studentów i absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz przedstawicieli firm z szeroko pojętej branży techniki rolniczej.

Na Facebook’owym koncie SKNIR – Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej (https://www.facebook.com/SKNIRUPP/) udostępniony jest szczegółowy program TRiLiady, regulaminy konkursów o Puchar TRiLiady oraz linki do formularzy pozwalających na rejestrację uczestników wydarzenia oraz zespołów startujących w konkursach.

Serdecznie zapraszamy !

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 23:30