StoryEditor

Pogoda na majówkę: Długi weekend zmienny pogodowo

Według prognoz modelowych IMGW kolejne 6 dni będą pogodowo dość urozmaicone. Od dni z przewagą opadów, po słoneczne, lecz wietrzne i z mroźnymi porankami.  
28.04.2023., 14:04h
Bazując na modelach pogodowych, CMM IMGW przewiduje na długi weekend duże urozmaicenie pogodowe. Deszczowo będzie zwłaszcza w sobotę (29.04) oraz w czwartek (4.05). W pozostałe dni powinno nam towarzyszyć dość dużo godzin ze słońcem.
Jak na tę porę roku, temperatury minimalne powietrza będą umiarkowane, od ok. 3°C do 7°C, z niewielkimi przymrozkami jutro, w północno-wschodnich rejonach kraju, w poniedziałek (1.05, będzie to niestety najzimniejszy poranek w ciągu najbliższych 6 dni) oraz w czwartek (4.05) we wschodniej części woj. mazowieckiego i lubelskiego.
Wielu powinny ucieszyć temperatury maksymalne powietrza, które wg prognoz CMM wyniosą od 10–12°C nad morzem w ostatnim dniu kwietnia, do nawet 18–20°C we wtorek (2.05) na południu Polski (patrz blok map pogodowych).
Najbliższe 6 dni nie będą ponadto dokuczliwe pod względem prędkości wiatru, gdyż modele pogodowe przewidują jego średnie wartości w przedziale od 11 do 18 km/godz., czyli 3–5 m/s, co przy dolnej granicy pozwala m.in. na wykonywanie zabiegów ochrony roślin. Wiatr w kolejnych dniach będzie wiał ze zmiennych kierunków.
[bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. luty 2024 22:29