StoryEditor

Fosfor: niezbędny składnik dla każdej rośliny. Agrii Start Realese od Agrii Polska.

Fosfor odpowiada przede wszystkim za budowę silnego korzenia, który będzie w stanie dostarczyć roślinie wody z głębszych warstw w przypadku okresowych jej niedoborów. Jest słabo mobilnym składnikiem w glebie, więc ważne jest, aby znajdował się w całej strefie korzeniowej. Dostarczyć go tam możemy oczywiście w postaci nawozów mineralnych, ale też naturalnych. Dobrym sposobem jest zlokalizowane nawożenie, które realizujemy np. podczas siewu niektórych roślin, jak chociażby kukurydzy.
26.04.2023., 09:04h

Oprócz nawożenia są też inne sposoby, które mogą pomóc w zwiększeniu ilości dostępnego fosforu w glebie. Agrii Start Release to produkt, który naturalnie uwalnia uwsteczniony fosfor w glebie. Dodatkowo ASR chroni fosfor przed jego uwstecznianiem, który aplikujemy w nawozach posypowych.

Innowacyjność produktu polega na tym, że możemy dostarczać fosfor tam, gdzie dostarczanie fosforu w nawozach było utrudnione, np. w uprawach trwałych jak użytkach zielonych, sady, a także w uprawie bezorkowej, gdzie istotnym problemem, jest nagromadzenie nierozpuszczalnych związków fosforu w wierzchniej warstwie gleby.

Jakie? Koniecznie obejrzyj nasz film! 


Zobacz także: Makroelementy w nawożeniu zbóż. W jakich fazach i w jakich dawkach?

Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 13:53