StoryEditor

Ponad 20% terytorium UE w stanie ryzyka suszą, a w Hiszpanii na pomoc przeznaczają już 2,2 mld euro

Wiosną tego roku odnotowano najgorętszy i najsuchszy kwiecień w historii. Hiszpański rząd zatwierdził właśnie plan pomocowy o wysokości 2,2 miliarda euro. Ponad 20% terytorium powierzchni Unii Europejskiej w stanie ostrzeżenia.
15.05.2023., 11:05h
W czwartek 11 maja 2023 roku hiszpański rząd zatwierdził plan pomocy rolnikom, który opiewa na wartość ponad 2,2 miliarda dolarów. Ma na celu wspomóc rolników, a tym samym konsumentów w walce z suszą i jej konsekwencjami. Kwiecień w Hiszpanii został określony jako najgorętszy i najbardziej suchy w historii.
Środki te to 1,4 miliarda euro z ministerstwa środowiska na walkę z suszą, oraz na zwiększenie dostępności wody, a także 784 miliony euro pochodzące z zasobów ministerstwa rolnictwa, te pieniądze natomiast mają pomóc rolnikom w utrzymaniu produkcji i tym samym pozwolą uniknąć niedoboru żywności.

Historyczna susza w kwietniu

Wiosną tego roku odnotowano najgorętszy i najsuchszy kwiecień w historii. Hiszpański rząd zatwierdził właśnie plan pomocowy o wysokości 2,2 miliarda euro. 

W czwartek 11 maja 2023 roku hiszpański rząd zatwierdził plan pomocy rolnikom, który opiewa na wartość ponad 2,2 miliarda dolarów. Ma na celu wspomóc rolników a tym samym konsumentów w suszą, która swoje apogeum odnotowała w kwietniu. Miesiąc ten został określony jako najgorętszy i najbardziej suchy w historii. 
Środki te to 1,4 miliarda euro...
Pozostało 71% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 22:15