StoryEditor

Chiny stworzą 67 mln ha wysokiej jakości gruntów ornych

Chińskie władze podały informację, że do 2022 r. zamierzają stworzyć 67 mln ha wysokiej jakości gruntów ornych. Ma to stanowić zabezpieczenie paszowe i żywnościowe kraju. 
08.11.2019., 11:11h
Chiny zamierzają utworzyć do 2022 r. 66,67 mln hektarów wysokiej jakości gruntów rolnych w celu zwiększenia produkcji zbóż i zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego w kraju, podał chiński rząd.

Ten typ operacji przyspieszyłby także wybrakowaną w ostatnich miesiącach przez szalejący na tamtejszym terenie afrykański pomór świń odbudowę hodowli trzody chlewnej poprzez usunięcie przeszkód produkcyjnych i zapewnienie bezpiecznych dostaw pasz dla zwierząt oraz zwiększenie własnej bazy paszowej i uniezależnienie się od importowanych surowców.

Zachęcałby również lokalne władze do proponowania rolnikom produkcji drobiu, wołowiny i jagnięciny, które pomogłyby w ograniczeniach dostaw żywności oraz  gwałtownych wzrostach cen mięsa.

oprac. dkol na podst reuters.com


Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 01:25