StoryEditor

Rolnicy dołączą do zespołu ds. zwalczania ASF?

Główny lekarz weterynarii oraz minister rolnictwa zadeklarowali chęć współpracy z rolnikami, aby podjąć skuteczniejsze działania w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń.  
18.12.2019., 13:12h
Wczoraj około 200 rolników AgroUnii zorganizowało pokojową demonstrację, która przeszła spod budynku Sejmu RP w okolicę pl. Zamkowego na Krakowskie Przedmieście do Centralnej Biblioteki Rolniczej, gdzie odbyło się spotkanie rolników z Janem Krzysztofem Ardanowskim, dr Bogdanem Konopką i Szymonem Giżyńskim. Głównym tematem spotkania był afrykański pomór świń. 

Rolnicy domagają się, aby zespół zajmujący się działaniami nad zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń, był rozszerzony o uczestnictwo w spotkaniach rolników, szczególnie tych, którzy mieli w swoich gospodarstwach styczność z wirusem afrykańskiego pomoru świń. 

– Zostaliśmy potraktowani poważnie, nasz problem jest traktowany poważnie. Jest zobowiązanie ze strony Ministra Rolnictwa oraz Głównego Lekarza Weterynarii do powołania wspólnego zespołu ds. ASF wraz z rolnikami i organizacjami rolniczymi. Nie może być tak, że taki zespół będzie się składał tylko z urzędników i polityków – mówi Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. Dzisiaj rolnicy pojawili się z kolei na Sejmowej Komisji Rolnictwa, gdzie także poruszono temat ASF. Fot. AgroUnia/Facebook
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 12:49