StoryEditor

Walka z ASF: będą grupowe polowania w całej Polsce!

Jeszcze w styczniu w kraju planowane są wielkoobszarowe grupowe polowania na dziki. To kolejny etap walki z afrykańskim pomorem świń. Jednocześnie trwają prace legislacyjne, które mają wydłużyć możliwość polowań zbiorowych do końca lutego.
03.01.2019., 08:01h
O planach myśliwych informowaliśmy na topagrar.pl już w grudniu. Teraz te informacje potwierdziła na swoim profilu na Facebooku organizacja „Nasze Lasy”. Z pism Polskiego Związku Łowieckiego oraz Głównego Lekarza Weterynarii wynika, że trwa akcja synchronizacji tzw. wielkoobszarowych polowań. Przygotowaniami masowego odstrzału dzików mają się zająć sąsiadujące ze sobą koła łowieckie.

Szczegóły akcji


Koncepcja zorganizowania „zsynchronizowanych polowań zbiorowych w ramach odstrzału zbiorowego” została przedstawiona przez Głównego Lekarza Weterynarii 4 grudnia w trakcie kolejnego posiedzenia Grupy Roboczej ds. monitorowania i zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików. Taki odstrzał będzie realizowany w konkretnych obwodach łowieckich, które sąsiadują z obszarami, na których ze względu na występowanie ASF prowadzi się obecnie polowania indywidualne. Pomysł był konsultowany z Polskim Związkiem Łowieckim oraz zyskał aprobatę Grupy Roboczej. „Wydaje się zasadne, aby odstrzał wielkoobszarowy był realizowany jako skuteczny sposób mający na celu redukcję populacji dzików – napisał Główny Lekarz Weterynarii do Łowczego Krajowego. ...
Pozostało 64% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 10:48