Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Aplikacja IRZplus nie działa? Można zgłosić zdarzenie osobiście

Obrazek

Nowa aplikacja IRZplus nadal nie działa prawidłowo. Dane nie są wiarygodne, zdarzenia anulowane, nie da się obsłużyć grup producentów i pojawia się mnóstwo błędów. Na szczęście można udać się do biura powiatowego ARiMR lub wysłać dokumenty elektronicznie. Pobierz wniosek!

Aneta Lewandowska24 stycznia 2023, 13:45

Problemy z IRZplus

Nowa wersja aplikacji IRZplus nie spełnia na razie oczekiwań i wymagań hodowców. System się zawiesza, dane są często nieprawidłowe i niewiarygodne, a zdarzenia trudno zgłosić na czas. Mimo wielokrotnych prób, nie zawsze udaje się wypełnić odpowiednie zgłoszenie w terminie.

System jest niestabilny i chociaż ARiMR pracuje nad poprawą aplikacji, nie wiadomo, kiedy sytuacja się zmieni, a rolnicy będą mogli spokojnie korzystać z platformy z pewnością, że dane tam zawarte są zgodne ze stanem faktycznym.

Czy można zgłosić zdarzenie w siedzibie ARiMR?

Są też inne formy składania dokumentów do komputerowej bazy danych IRZ, m. in. (w sytuacjach wyjątkowych, niewynikających z przyczyn leżących po stronie odpowiednio dokonującego zgłoszenia, składającego wniosek lub przekazującego informację) za pomocą e-PUAP lub e-mailem z dokumentem podpisywanym przez nadawcę podpisem elektronicznym.

Rolnicy byli zaniepokojeni tym, że jedyną drogą dokonywania zgłoszeń jest elektroniczna (aplikacja albo e-PUAP i e-mail), zdarzyło się, że na początku stycznia, gdy udawali się do biura powiatowego po pomoc, odsyłano ich z kwitkiem z radą, żeby próbować sprawę załatwić przez internet.

Tymczasem z komunikatu na stronie Agencji i uzyskanych od pracowników informacji wynika, że aktualnie można udać się do siedziby ARiMR i tam złożyć dokumenty.

Odpowiednie wnioski i formularze można pobrać tutaj, wydrukować, wypełnić i dostarczyć do odpowiedniego biura powiatowego Agencji. 

Warto również zgłaszać wszystkie błędy i nieprawidłowości do ARiMR, co może pomóc w zdiagnozowaniu konkretnych problemów. Dokładny opis sytuacji ze zrzutem ekranu komputera należy przesłać na adres arimr_hd@arimr.gov.pl

Lista adresów e-PUAP

Lista adresów e-mailPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)