StoryEditor

Aplikacja IRZplus nie działa? Można zgłosić zdarzenie osobiście

Nowa aplikacja IRZplus nadal nie działa prawidłowo. Dane nie są wiarygodne, zdarzenia anulowane, nie da się obsłużyć grup producentów i pojawia się mnóstwo błędów. Na szczęście można udać się do biura powiatowego ARiMR lub wysłać dokumenty elektronicznie. Pobierz wniosek!
24.01.2023., 13:01h

Problemy z IRZplus

Nowa wersja aplikacji IRZplus nie spełnia na razie oczekiwań i wymagań hodowców. System się zawiesza, dane są często nieprawidłowe i niewiarygodne, a zdarzenia trudno zgłosić na czas. Mimo wielokrotnych prób, nie zawsze udaje się wypełnić odpowiednie zgłoszenie w terminie.

System jest niestabilny i chociaż ARiMR pracuje nad poprawą aplikacji, nie wiadomo, kiedy sytuacja się zmieni, a rolnicy będą mogli spokojnie korzystać z platformy z pewnością, że dane tam zawarte są zgodne ze stanem faktycznym.

Czy można zgłosić zdarzenie w siedzibie ARiMR?

Są też inne formy składania dokumentów do komputerowej bazy danych IRZ, m. in. (w sytuacjach wyjątkowych, niewynikających z przyczyn leżących po stronie odpowiednio dokonującego zgłoszenia, składającego wniosek lub przekazującego informację) za pomocą e-PUAP lub e-mailem z dokumentem podpisywanym przez nadawcę podpisem elektronicznym.

Rolnicy byli zaniepokojeni tym, że jedyną drogą dokonywania zgłoszeń jest elektroniczna (aplikacja albo e-PUAP i e-mail), zdarzyło się, że na początku stycznia, gdy udawali się do biura powiatowego po pomoc, odsyłano ich z kwitkiem z radą, żeby próbować sprawę załatwić przez internet.

Tymczasem z komunikatu na stronie Agencji i uzyskanych od pracowników informacji wynika, że aktualnie można udać się do siedziby ARiMR i tam złożyć dokumenty.

Odpowiednie wnioski i formularze można pobrać tutaj, wydrukować, wypełnić i dostarczyć do odpowiedniego biura powiatowego Agencji. 

Warto również zgłaszać wszystkie błędy i nieprawidłowości do ARiMR, co może pomóc w zdiagnozowaniu konkretnych problemów. Dokładny opis sytuacji ze zrzutem ekranu komputera należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lista adresów e-PUAP

Lista adresów e-mail

O kłopotach z nową aplikacją IRZplus przeczytasz tutaj

al
fot. Sierszeńska

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 01:23