StoryEditor

Krowy nieco podrożały?

Po sierpniowych podwyżkach, wrzesień przyniósł stabilizację ceny. W drugim tygodniu miesiąca niewiele się zmieniło. Symbolicznie wzrosła cena krów i równie symbolicznie zmalała cena byków. Ale tylko w paru zakładach.
15.09.2017., 12:09h

Jesienne podwyżki cen żywca wołowego w tym roku mieliśmy w środku lata. Wołowina zaczęła drożej już na początku sierpnia i pod koniec miesiąca cena ustabilizowała się na dość wysokim poziomie – niektóre zakłady płaciły o 0,5 – 0,7 zł/kg więcej niż miesiąc wcześniej. Wrzesień niewiele zmienił – cena trzyma się dość mocno – podaż i popyt się wyrównały. Symboliczne korekty w paru zakładach to efekt większej bądź mniejszej liczby zwierząt oferowanej do sprzedaży w danym regionie. Zapotrzebowanie eksportowe również osiągnęło stały poziom – na razie nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić.

Byki powyżej 13 zł/kg


Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,60 złnetto/kg, a najniższa to 12,45 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,70 zł netto/kg, a minimalnie 6,60 złnetto/kg.

Krowy znów wysoko

Cena krów znowu rośnie. Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to już 12,20 zł netto/kg, a najniższa 11,00 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 6,00...

Pozostało 16% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 23:20