StoryEditor

Niemcy zamierzają wprowadzić opłatę za dobrostan zwierząt

Jak donosi Reuters niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner naciska na wprowadzenie opłaty za dobrostan zwierząt. Niemiecki przemysł mięsny znajduje się w centrum uwagi po wybuchu koronawirusa. Ponad 600 000 osób jest na kwarantannie! 
29.06.2020., 14:06h
Według doniesień Reutersa niemiecki przemysł mięsny znajduje się w centrum uwagi po wybuchu koronawirusa w rzeźni w pobliżu Guetersloh, który spowodował, że ponad 600 000 osób znalazło się w kwarantannie. Sytuacja wywołała dyskusję na temat standardów w niemieckim przemyśle spożywczym i jego zależności od siły roboczej, zwłaszcza z Rumunii.

W Niemczech planowane jest wprowadzenie opłaty dobrostanowej, której koszty zostaną przeniesione na konsumentów, a rolnicy otrzymają te fundusze na poprawę warunków utrzymania zwierząt gospodarskich. 

– Dlatego uważamy, że opłata za dobrostan zwierząt jest konieczna – powiedziała na konferencji prasowej po spotkaniu z przedstawicielami przemysłu mięsnego, sektora detalicznego i stowarzyszeń konsumenckich Julia Kloecker. Dodała również, że władze muszą wprowadzić w życie zakaz sprzedaży produktów mięsnych w cenach dumpingowych. Zamierza wprowadzić znakowanie dobrostanu zwierząt na produktach mięsnych. 

oprac. dkol na podst. reuters.com
Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 22:14