Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Rolmlecz i Lacpol trafią w ręce Polmleku

Obrazek

Prezes UOKIK  podjął decyzję o przejęciu firmy Rolmlecz i Lacpol przez Polmlek. Według niego nic nie stoi na przeszkodzie koncentracji. 

Dorota Kolasińska23 lipca 2019, 09:30

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Polmlek sp. z o.o. UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Polmlek sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kontroli nad Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowym „Rolmlecz” sp. z o.o. z siedzibą w Węgrowie oraz Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich „Lacpol” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

10 maja br. do UOKIKu wpłynęło zgłoszenie koncentracji. UOKiK podjął tę decyzję, ponieważ spełniono wszystkie wymagania dotyczące koncentracji. Obecnie w skład Grupy Polmlek wchodzą także Fortuna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie , Serwar sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Mleko sp. z o.o. z siedzibą w Lipsku, Mleczarnia Gościno sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Polmlek Raciąż sp. z o.o. z siedzibą w Raciążu, Zakład Mleczarski Polmlek Mława sp. z o.o. z siedzibą w Mławie, Spółdzielnia
  Mleczarska Polmlek Maćkowy w likwidacji z siedzibą w Gdańsku, Zamek Giżycki sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. 

Grupa Polmlek głównie zajmuje się produkcją i sprzedażą wyrobów mleczarskich (przetworzone mleko płynne, śmietana, proszki mleczne, sery, twarogi, masło i mieszanki tłuszczowe, serwatka oraz jogurty, a także skup mleka).

Ponadto Grupa Polmlek za pośrednictwem Fortuna produkuje i sprzedaje sok, nektary i napoje niegazowane z owoców i warzyw (marki: Garden, Pysio, Fortuna i Sonda), a za pośrednictwem Podmiotów Współkontrolowanych prowadzi również działalność w zakresie usług hotelowych, sprzedaży wyrobów z tworzyw sztucznych dla budownictwa oraz wynajmu i dzierżawy maszyn, urządzeń i dóbr materialnych, a także wynajmu nieruchomości i powierzchni magazynowych.

W 2018 r. Grupa Polmlek skupowała mleko w 11 województwach, tj.: kujawskopomorskim, łódzkim, lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, wielkopolskim oraz zachodniopomorskim.

Rolmlecz


Rolmlecz  z kolei skupuje i sprzedaje mleko do podmiotów produkcyjnych z Grupy Lacpol, a także produkuje i sprzedaje materiały opakowaniowe, skupia się także na transporcie drogowym oraz sprzedaży artykułów do produkcji rolnej. Rolmlecz posiada ok. 45,66% udziałów Lacpol uprawniających do takiej samej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników tej spółki i jest największym jej wspólnikiem wobec
znacznego rozdrobnienia struktury udziałowej Lacpol.

Lacpol

Jest to podmiot dominujący Grupy Lacpol, w skład której wchodzi; Proszkownia Mleka sp. z o.o. z siedzibą w Piotrkowie Kujawskim, Zakład Przetwórstwa Mleka „Mlecz” sp. z o.o. z siedzibą w Wolsztynie; Zakład Mleczarski sp. z o.o. w Łaszczowie w likwidacji z siedzibą w Łaszczowie, Zakład Mleczarski sp. z o.o. w Płońsku z siedzibą w Skarżynie, Mlektar S.A. z siedzibą w Tarnowie, Wielkopolska Spółdzielcza Składnica Mleczarska z siedzibą w Poznaniu oraz Zakład Mleczarski sp. z o.o. w Zalesiu z siedzibą w Zalesiu.

Podmioty należące do Grupy Lacpol działają głównie w zakresie produkcji oraz
sprzedaży produktów mleczarskich, takich jak: sery dojrzewające, śmietana, jogurty, maślanka, twarogi, masło, proszki mleczne oraz napoje mleczne. Rolmlecz oraz Grupa Lacpol łącznie tworzą „Grupę Rolmlecz”. W 2018 r. Grupa Rolmlecz skupowała mleko na obszarze 11 województw, tj.: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, małopolskim, podkarpackim, pomorskim, świętokrzyskim, wielkopolskim oraz zachodniopomorskim.

Oprac. dkol na podst. decyzji Prezesa UOKiKPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)