StoryEditor

Rosja zbroi się w wołowinę: Miratorg otwiera 3 duże fermy bydła

Bezpieczeństwo żywnościowe to teraz jeden z najczęściej poruszanych tematów w Brukseli, ale nie tylko – rosyjski Miratorg otwiera 3 ogromne fermy bydła mięsnego, żeby zapewnić ciągłość dostaw wołowiny.
09.03.2022., 16:03h

Podział na grupy produkcyjne

Miratorg otworzył 3 nowe gospodarstwa bydła mięsnego – Malfa, Milech i Foevichi. Mają to być nowoczesne fermy hodowlane w regionie Briańsk w Rosji.

„Malfa” i „Foevichi” to fermy mateczne, gdzie utrzymywane będę matki z cielętami, na fermie „Milech” będą utrzymywane jałówki, które osiągnęły wiek 6 miesięcy, w celu późniejszego przygotowania do inseminacji i zacielenia.

Gospodarstwa z infrastrukturą były gotowe pod koniec 2021 roku, wtedy też do Malfy i Foevichi dostarczono pierwsze zwierzęta. Na fermę Milech jałówki przybyły w styczniu 2022 roku. Akcja zapełnienia obiektów zaplanowana jest na marzec.

Program hodowli bydła

Miratorg od 2011 roku realizuje projekt hodowli bydła mięsnego w obwodzie briańskim. Obwód stał się centrum dla międzyregionalnego projektu hodowli bydła, który jest obecnie realizowany na terenie Briańska, Orła, Kaługi, Obwodu smoleńskiego, tulskiego i kaliningradzkiego. W tym czasie holding zbudował od podstaw produkcję wołowiny w pełnym cyklu, od uprawy roślin i produkcji paszy po przetwórstwo mięsa.

W celu stworzenia nowych ferm i zapewnienia zasobów paszowych w ramach projektu, w ciągu ostatnich pięciu lat Miratorg przystosował do potrzeb rolniczych ponad 70,2 tys. ha ziemi w obwodzie briańskim, z czego ponad 54 tysiące hektarów było zarośnięte drzewami i krzewami. W 2022 r. dodatkowo zagospodarowanych zostanie ponad 12 tys. ha.

„Uruchomienie nowych ferm wynika ze wzrostu pogłowia zwierząt. W tym roku holding rolniczy uzyska niespotykane w krajowej branży hodowli bydła mięsnego potomstwo – ponad 309 tys. cieląt. Dalsze plany związane są ze wzrostem liczby inwentarza w istniejących gospodarstwach projektu międzyregionalnego do 1 mln sztuk”  twierdzi serwis prasowy Miratorg.

al na post. EuroMeatNews
fot. EnvatoElements
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 03:42