StoryEditor

Wątpliwości co do majątku Fonterry

Nadzór finansowy Nowej Zelandii zwrócił się o informacje dotyczące odpisu majątku, który wiąże się z kolejnym rokiem straty finansowej giganta rynku mleczarskiego…  
02.09.2019., 10:09h
Nadzór finansowy Nowej Zelandii ma wątpliwości co do podanej informacji Fonterry dotyczącej rocznej straty, w następstwie skargi akcjonariusza na niedawny odpis majątkowy spółki.

Nadzór finansowy obecnie szuka wyjaśnienia sprawy. 
Największy na świecie eksporter produktów mleczarskich powiedział w sierpniu, że będzie musiał zgłosić najgorszą roczną stratę w wysokości około 675 milionów USD ze względu na niezbyt udane inwestycje, w tym brazylijskie joint venture z Nestle SA i gospodarstw, które posiada w Chinach.

Byłby to drugi z rzędu rok strat Fonterry. Urząd ds. Rynków Finansowych (FMA) powiedział, że w ubiegłym tygodniu otrzymał skargę od akcjonariusza Fonterra.

Dyrektor finansowy Fonterra powiedział, że odpisy były zgodne z obowiązkami ujawniania informacji na rynku oraz że jego sprawozdania finansowe były poddawane niezależnej kontroli. Fonterra poinformuje o swoich rocznych wynikach 12 września i twierdzi, że liczby mogą ulec zmianie po audycie.

Oprac. dkol na podst. reuters.com
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:14