Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Dziki zaatakowały mężczyznę w Zawierciu

Obrazek

W Zawierciu stado dzików zaatakowało mężczyznę idącego chodnikiem, gdyby nie uciekł w porę mogłoby się skończyć tragicznie. Władze miasta podjęły decyzję o odstrzale zmniejszającym pogłowie. 

Dorota Kolasińska2 stycznia 2020, 10:49
W Zawierciu doszło do niecodziennego zdarzenia. Idący ulicą mężczyzna został zaatakowany przez niewielkie stado dzików. Zarejestrował to kamerą jeden z kierowców.
Mężczyzna szedł chodnikiem niedaleko centrum ogrodniczego, zauważył zwierzęta i uciekł na drugą stronę ulicy, jednak dziki postanowiły gonić uciekiniera. Gdyby w porę nie dał nogi mogłoby skończyć się tragicznie. 

Okazuje się, że dziki na dobre zamieszkały w Zawierciu, bo kolejnego dnia znowu były widziane w mieście, a mieszkańcy postanowili już zgłosić sprawę na Straż Miejską, być może martwiąc się o swoje bezpieczeństwo. 

Jak informuje tamtejsza Policja, dziki nie wyrządziły na szczęście nikomu krzywdy, jednak warto zachować ostrożność i mieć się na baczności. 

Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali nadmierną liczbę zwierząt, które coraz częściej są widywane w pobliżu budynków mieszkalnych. Władze miasta postanowiły o odstrzale redukcyjnym, aby zmniejszyć pogłowie dzików. oprac. dkol na podst. dziennikzachodni.pl
Fot. dziennikzachodni.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)