StoryEditor

Jakie są zalety bezigłowego szczepienia świń?

Dlaczego warto zainwestować w system bezigłowego szczepienia świń? Zapytaliśmy o to Aleksandra Furmanowskiego z firmy Hipra podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!
03.07.2021., 13:07h
Firma Hipra przez ostatnie osiem miesięcy pracowała nad wypuszczeniem najnowszego modelu urządzenia Hipradermic do szczepień śródskórnych.

– Szczepienia śródskórne, jak już sama nazwa mówi, polegają na tym, że dawka szczepionki w tym przypadku podawana jest stosunkowo powierzchownie. Nie wbijamy tego głęboko, domięśniowo tylko w obszar tak naprawdę 2-3 mm pod naskórkiem – mówi Aleksander Furmanowski z firmy Hipra. Jak podkreśla, ten obszar skóry, mówimy tu o skórze właściwej, jest bardzo bogato uzbrojony w elementy układu odpornościowego i to w dużym stopniu gwarantuje nam dużą skuteczność tych szczepień.

– Dawka podawana drogą śródskórną jest dawką małą w sensie objętości, bo jest to 0,2 ml. To niesie za sobą duże korzyści, chociażby związane z tym, że we flakonie urządzenia mamy 250 dawek, co ma przełożenie na wagę i całą logistykę związaną z procesem szczepień – dodaje ekspert.

Jakie są jeszcze korzyści tego typu szczepień? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 19:05