StoryEditor

Minister odwołał Krzysztofa Jażdżewskiego, zastępcę GLW!

Minister Ardanowski odwołał Zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztofa Jażdżewskiego. Obiecał protestującym rolnikom na autostradzie, że wyciągnie konsekwencje personalne... 
14.12.2018., 15:12h
Podczas protestów na A2, Minister Ardanowski powiedział, że jeżeli dowie się, że faktycznie wieprzowina jest sprowadzana z czerwonej strefy ASF z Litwy, wyciągnie konsekwencje personalne...

– Moim obowiązkiem jest dbanie o polskich rolników. Nie mam wpływu na swobodny obrót wieprzowiną z terenów wolnych od ASF. Ale nie może być tak, że świnie hodowane przez naszych rolników przerastają, a do Polski sprowadzane są zwierzęta ze strefy czerwonej na Litwie – napisał szef resortu rolnictwa na Twitterze.

Główny Inspektorat Weterynarii dzisiaj poinformował, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwołał ze stanowiska Zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii ds. Zdrowia Zwierząt oraz ds. Unii Europejskiej i Współpracy z Zagranicą Krzysztofa Jażdżewskiego.
Dr Krzysztof Jażdżewski pełnił funkcję Głównego Lekarza Weterynarii w latach 2004-2006 oraz Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w latach 2006-2018. 


– Czy my naprawdę musimy blokować najważniejsze drogi w kraju żeby instytucje państwowe działały jak należy? Odwołanie Zastępcy GLW za zgodę na wjazd do Polski świń z czerwonej strefy ASF z Litwy był jednym z naszych warunków. Doceniamy że minister Ardanowski podjął męską decyzję – napisał na Twitterze Michał Kołodziejczak, organizator protestu na autostradzie A2.

W ramach przypomnienia, oprócz tej decyzji minister rolnictwa podjął dzisiaj także decyzję dotyczącą wstrzymania wydawania zezwoleń na import do Polski świń i mięsa wieprzowego z obszarów objętych ograniczeniami, tzw. stref czerwonych ASF.

dkol 
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 13:16