StoryEditor

Rynek tuczników: Taniej ale stabilnie

Rynek wieprzowiny ogarnął przedświąteczny marazm. Choć zapotrzebowanie na tuczniki jest nieco mniejsze, to ceny nie spadają.
02.04.2021., 13:04h

Podobnie jest u naszych zachodnich sąsiadów. Tam w ostatnią środę utrzymano na niezmienionym poziomie ceny skupowanych świń. Brak obniżek za Odrą utwierdził tylko naszych skupujących, że przy z jednej strony ograniczonej podaży a z drugiej spodziewanym wyhamowaniem popytu na święta, ceny powinny pozostać bez zmian. Stąd stawki na poziomie ok. 5,2 – 5,3 pozostały niewzruszone. Obowiązującą ceną w Niemczech od ponad dwóch tygodni jest natomiast 1,5 euro/kg w klasie E. U nas ceny poubojowe spadły dość istotnie poniżej 7 zł/kg w klasie E. Tym samym na powrót ceny w naszym kraju są niższe od tych w Niemczech. Przez kilka tygodni bowiem te stawki w naszym kraju były wyższe od tych z Niemiec.

W najbliższym czasie zdaniem analityków na rynku wieprzowiny niewiele się będzie działo. Najprawdopodobniej w połowie kwietnia jest szansa na podwyżki. jbr

Zobacz aktualne notowania cen skupu tuczników!

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Bromberek
Autor Artykułu:Jan Bromberek

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ekonomiki gospodarstw i rynków rolnych.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 17:17