StoryEditor

Agritechnica 2019: Gigantyczny rozrzutnik Tebbe

Najnowszą propozycją w gamie rozrzutników marki Tebbe jest seria KS. Sprzęt wyróżnia sposób przekazania napędu na walce rozdrabniające.
15.11.2019., 09:11h

Na Agritechnice firma Tebbe przedstawiła nowy rozrzutnik obornika z serii KS. Model KS 260 ma skrzynię o szerokości 206 cm i długości 790 cm, dzięki czemu może pomieścić aż 21 m3 nawozu. Najnowszy model jest udoskonaleniem wcześniejszej gamy rozrzutników HS. Rozrzutnik wyróżnia specjalna konstrukcja skrzyni, która zwęża się ku tyłowi, a także jest szersza u dołu niż u góry, dzięki temu jak twierdzi producent ciężki materiał jest równomiernie podawany na walce rozdrabniające. Rozdrobniony materiał trafia następnie na talerze rozrzucające obornik po polu.

Rozrzutnik KS może być dostarczony zarówno z podwoziem trzyosiowym, jak i z dwiema osiami. Prezentowany na stoisku w Hanowerze model wyposażono w niskociśnieniowe ogumienie Michelin VF 750/60/R36. Na życzenie maszynę można wzbogacić o system sterowania osią z firmy Veenendaal VSE. Co ciekawe, zarówno oś tandemowa, ale także trzyosiowa może pracować w chroniącym glebę przed nadmiernym zagęszczeniem tzw. psim chodzie. Ważną cechą serii KS jest napęd Cardana dla walców rozdrabniających zastosowany zamiast napędu łańcuchowego.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. kwiecień 2024 06:12