StoryEditor

Agro-Masz wspiera Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Firma Agro-Masz przekazała Instytutowi Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu siewnik do poplonów SP 200. Maszyna ma służyć w celach dydaktycznych.
01.02.2019., 13:02h
Tylko dobra współpraca firm branżowych z uczelniami owocuje wykształceniem specjalistów, których tak brakuje w ogólnorozumianym sektorze rolniczym. Jednak by móc kształcić fachowców niezbędne są pomoce dydaktyczne. Samo opowiadanie o sprzęcie i pokazywanie go na zdjęciach to za mało. Chłonni wiedzy studenci znacznie lepiej przyswajają informację, kiedy maszynę można dotkną i zajrzeć niemal w każdy jej zakamarek.Dlatego, by studenci mogli kształcić się na nowoczesnym sprzęcie konieczna jest ścisła współpraca Uczelni z producentami maszyn, czego dobrym przykładem jest firma Agro-Masz. Producent w ramach wsparcia udostępnił poznańskiej Uczelni siewnik do poplonów SP 200. Maszynę uroczyście na ręce dyrektora Instytutu Inżynierii Biosystemów prof. dr inż. Jacka Przybyła przekazał Grzegorz Łuszczyński z firmy Agro-Masz.

Jak zgodnie twierdzą naukowcy z UP Poznań dzięki owocnej współpracy z różnymi producentami sprzętu rolniczego m.in. firmą Agro-Masz, studenci na zajęciach mają dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w rolnictwie.

Siewnik SP 200 to maszyna mająca wiele zastosowań. Sprzęt można zamontować na agregatach ścierniskowych, dzięki czemu podczas uprawek możliwy jest wysiew poplonów. Maszyna ma napęd elektryczny wałka wysiewającego, do czego wykorzystywany jest silnik krokowy o szerokim spektrum obrotów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest szeroka regulacja dawki nasion na hektar. Oczywiście w zależności od wysiewanych nasion producent dostarcza kilka rodzajów wałków wysiewających. Nasiona transportowane są pneumatycznie i wysiewane za pomocą 8 dysz rozpraszających. W zależności od potrzeb szerokość robocza siewnika SP 200 wynosi od 2 do 6 m. Sprzęt ma zbiornik o pojemności 200 litrów i masę ok. 70 kg. pt
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 19:20