StoryEditor

Zysk w gospodarstwie? Bez czujników i GPS ani rusz!

Nowoczesne technologie ułatwiające pracę w gospodarstwie rolnym mają przede wszystkim pomóc rolnikom w zwiększeniu efektywności prowadzonej produkcji – to jedno z haseł dorocznej konferencji rolnictwa precyzyjnego w Kamieniu Śląskim.
29.01.2019., 10:01h
W tym roku akcenty rozkładamy na tematy związane z m.in. możliwościami poprawy wykorzystania azotu przez rośliny, satelitarnymi opcjami dla rolnictwa europejskiego programu kosmicznego czy bardzo precyzyjnym aplikowaniem środków ochrony roślin, biologicznym, precyzyjnym zwalczaniem omacnicy prosowianki oraz sztuczną inteligencją w rolnictwie – mówi Jerzy Koronczok z firmy Agrocom, organizator konferencji „Rolnictwo precyzyjne w Polsce - dziś i jutro. Rolnictwo 4.0“.

Taką dawkę wiedzy zapewni grono ekspertów z kraju i zagranicy, którzy dziś zjechali do Kamienia Śląskiego. W trakcie prezentacji rolnicy, naukowcy, studenci i fascynaci rolnictwa zmierzą się także z pytaniem czy uzyskamy 20 ton pszenicy z hektara za 20 lat? Dowiemy się również, mi.n. o sterowaniu rozpylaczami opryskiwaczy w rolnictwie precyzyjnym, monitorowaniu stanu upraw z pokładu wiatrakowca, drona, satelity, czy możliwości zwiększenia efektywności wykorzystania makro i mikroskładników z nawozów mineralnych.

Podkreślmy, że organizatorem konferencji odbywającej się w dniach 28-30 stycznia w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego (Sanktuarium Św. Jacka) w Kamieniu Śląskim koło Opola jest Agrocom Polska we współpracy z firmą 365FarmNet oraz Claas Polska.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 12:22