StoryEditor

Zetor Major CL 80: Ciągnik do wielu zadań

Ciągnik z ładowaczem czołowym to niezastąpiony sprzęt w każdym gospodarstwie. Przyglądamy się walorom Zetora Major CL z ładowaczem czołowym marki Metal-Fach.
29.01.2019., 17:01h
Zetor cieszy się dużym uznaniem rolników, co potwierdzają statystyki nowych rejestracji, gdzie czeski producent od lat zajmuje miejsce w ścisłej czołówce. Prezentowany przez nas ciągnik to Major 80 w wersji CL. Jest to w pełni mechaniczna konstrukcja, co dla wielu użytkowników jest atutem.Pod maską czerwonego ciągnika pracuje niespełna 3-litrowy silnik marki Deutz, który rozwija 75,2 KM. W trosce o czystość spalin producent zastosował EGR i DOC, dzięki czemu do zbiornika wlewamy tylko olej napędowy.

Jednostka napędowa współpracuje z mechaniczną, synchronizowaną skrzynią przekładniową o 12 biegach w przód i tył. Do zmiany kierunku jazdy wykorzystywany jest mechaniczny rewers, którego dźwignia umieszczona jest z lewej strony kierownicy.
Zetor Major oferuje WOM zależny i niezależny oraz dwa warianty prędkości. Mechaniczny podnośnik ma udźwig niespełna 2,5 tony.

Traktor wyposażony był w ładowacz czołowy marki Metal-Fach. Model T229/1 charakteryzuje się udźwigiem 1,3 tony. W zależności od gabarytów ciągnika wysokość unoszenia ładunku wynosi 3,5 m. Ładowacz wyposażony był w amortyzację ramienia, dzięki czemu wstrząsy nie były przenoszone na traktor.

Dla wszystkich zainteresowanych takim zestawem mam dobrą wiadomość. Otóż prezentowany na naszych łamach Zetor Major 80 CL z ładowaczem Meta-Fach można wygrać w naszym Konkursie Czytelniczym z okazji 25-lecia top agrar Polska.

Więcej szczegółów oraz wrażeń z pracy takim zestawem znajdziecie Państwo w lutowym wydaniu top agrar Polska na stronie 162. pt


Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. czerwiec 2024 17:25