StoryEditor

Canis – ciężkie agregaty do ciężkiej roboty

Firma Bomet nieustanie rozszerza paletę oferowanego sprzętu. Ostatnio portfolio producenta powiększyło się o ciężkie agregaty uprawowe o nazwie Canis.
08.05.2017., 13:05h

W skład serii agregatów Canis wchodzą 3 modele. Ich szerokość pracy wynosi 2,5, 3 i 4 m. Bez względu na wersję w pierwszej kolejności glebę wyrównuje regulowana skokowo włóka. Tuż za nią pracuje wał strunowy o średnicy 37 cm.

Za uprawę gleby odpowiadają dwa rzędy sprężystych elementów roboczych zakończonych szeroką gęsiostópką. W najmniejszym modelu glebę spulchnia 10 elementów roboczych, a w najszerszej wersji zamocowanych jest 16 zębów.

Głębokość pracy regulowana jest w zakresie od 2 do 12 cm. Następnie rozluźnioną glebę zagęszcza wał. W zależności od potrzeb z tyłu maszyny może pracować wał strunowy lub wał typu Crossikill o średnicy 35 cm. Ten ostatni polecany jest na mocne i zwięzłe gleby.

Masa najmniejszego agregatu z wałem Crosskill wynosi 1330 kg, a do współpracy potrzebny jest ciągnika, którego jednostka napędowa generuje minimum 100 KM.  pt

Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 04:30