StoryEditor

Masz lekkie gleby? To Cię zaciekawi

Agro-Tom wprowadza do oferty nowy agregat talerzowy. Sprzęt ma się sprawdzić na lekkich i średnich glebach, także w parze z siewnikiem do zbóż.
27.04.2017., 20:04h

Traktor o mocy od 50 KM poradzi sobie w pracy z nową broną talerzową marki Agro-Tom. Model ATS L dostępny jest w szerokości od 2,2 do 3 m. Ten lekki sprzęt przeznaczony jest do przedsiewnej uprawy gleby po orce lub innej obróbce roli. Po połączeniu z siewnikiem można przy jednym przejeździe wykonać również siew. Wtedy do współpracy potrzeba nieco mocniejszego konia pociągowego. Zapotrzebowanie mocy ciągnika do współpracy z trzymetrowym agregatem wraz z siewnikiem producent określa na 100 do 130 KM.

Agro-Tom stawia na prostą budowę z dwoma rzędami talerzy o średnicy 460 lub 510 mm. Firma wprowadza w tym modelu nowe bardziej płaskie elementy robocze. O tym, z jaką prędkością można pracować oprócz możliwości traktora decyduje średnica talerzy i odstęp między rzędami. W tym przypadku sekcje talerzy oddalone są o 690 mm. To dobry rezultat, biorąc pod uwagę możliwość nabudowania zawieszenia na maszynie zaczepu do siewnika.

Zanim jednak redlice siewnika umieszczą nasiona glebę zagęszcza wał o średnicy 500 mm. Tutaj Agro-Tom proponuje szeroki asortyment od wału rurowego przez płaskownikowy, packera, pierścieniowy, crosskilla, aż po gumowy. Wybór odpowiedniego rozwiązania z pewnością do łatwych nie należy. W tej maszynie warto podkreślić zastosowanie dwóch siłowników do unoszenia hydropaku i bezobsługowe piasty talerzy z uszczelnieniem kasetowym.

 

Fot. firmowe

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:10