StoryEditor

Deutz zwolni tysiąc pracowników

Deutz AG ogłosił redukcję do 1000 stanowisk z ogólnego grona pracowników firmy. Niemiecki producent silników zapowiedział, że najpierw wyeliminuje 350 miejsc pracy w ramach programu wolontariatu trwającego od 1 września 2020 roku do 31 marca 2021 roku. Redukcja etatów ma wzmocnić konkurencyjność firmy przy jednoczesnej ochronie rentowności niemieckich placówek jako bazy przedsiębiorstwa.
25.08.2020., 22:08h

Kilka dni temu Deutz AG poinformował o gwałtownym spadku działalności w pierwszej połowie 2020 roku – efekcie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Skutki pandemii doprowadziły do ​​znacznego spadku popytu w i tak wymagającym otoczeniu rynkowym. Dodatkowo w drugim kwartale tego roku istotny wpływ na działalność operacyjną miał przejściowy przestój w produkcji oraz wprowadzenie pracy krótkoterminowej.

Znaczący spadek sprzedaży przez koronawirusa

W omawianym okresie Deutz odnotował spadek zamówień o 34,6% do łącznie 623,6 mln euro. Poza znacznym spadkiem zamówień w wyniku kryzysu COVID-19, porównanie z poprzednim rokiem obarczone jest również wysoką nadprodukcją silników spełniających „stare” normy, których produkcja możliwa była do końca ub. roku. W efekcie na koniec czerwca portfel zamówień wyniósł 253,5 mln euro po 462,6 mln euro w roku poprzednim.

Przy łącznej liczbie sprzedanych 73 859 silników, sprzedaż jednostkowa Grupy Deutz była o 27,3% niższa niż rok wcześniej. W tym okresie spadek objął główne branże, w tym przemysł i rolnictwo. Znaczący wzrost sprzedaży o 112,7% odnotowano jedynie w obszarze małych silników zab...

Pozostało 49% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 11:06