StoryEditor

Elektronarzędzia marki Greenworks Tools

Na naszym rynku pojawił się sprzęt amerykańskiej marki Greenworks Tools. Zdolności produkcyjne fabryki to 650 000 sztuk miesięcznie.
08.06.2016., 16:06h

Wśród nich są elektronarzędzia akumulatorowe, narzędzia ogrodowe z akumulatorem i kompresory akumulatorowe oraz myjki ciśnieniowe.

Gama wiertarko-wkrętarek obejmuje kilka wersji, w tym z funkcją udaru. Są też wiertarki udarowe i akumulatorowe klucze udarowe. Greenworks Tools produkuje zróżnicowane  urządzenia wielofunkcyjne, wyrzynarki i piły tarczowe.

Jednym z podstawowych elektronarzędzi jest akumulatorowa wiertarko-wkrętarka oznaczona symbolem G24DD z 13-mm uchwytem. Ma ona regulowaną prędkość i możliwość zmiany kierunku obrotów oraz dwa biegi. Pierwszy w zakresie 0-450 obr./min, a drugi do 1750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 56 Nm, można go regulować.

Podczas pracy przydaje się wbudowana lampa LED i zdejmowany haczyk do paska. Firma podaje, że maksymalna średnica wiercenia w stali wynosi 13 mm, w drewnie 33 mm, a w
kamieniu 8 mm

Według zapewnień producenta, baterie Greenworks Tools (ogniwa Panasonic) nie mają „efektu pamięci” i pozwalają na szybkie ładowanie od 30 minut. Zaletą jest to, że baterie pasują do wszystkich urządzeń z danej grupy. Przykładowo, kupując kosiarkę z baterią 40 V, można ją stosować do podkaszarki, pilarki, nożyc do żywopłotu, dmuchawy, kultywatora, odśnieżarki, czy kompresora.

Firma zatrudnia ponad 4000 pracowników na całym świecie. Biura sprzedaży i usług działają w Europie, Ameryce Północnej i Azji.  oprac. jj

Fot. firmowe

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. czerwiec 2024 18:42