StoryEditor

John Deere: Udana seria 6000

Marka John Deere ma ugruntowaną pozycję na rynku. Nie dziwi więc fakt, że ciągniki producenta są chętnie nabywane na rynku wtórnym. Przyglądamy się bliżej całej serii 6000.
25.02.2019., 09:02h
Ciągniki John Deere uznawane są za trwałe i niezawodne konstrukcje. Z tego powodu marka ta jest wręcz rozchwytywana na rynku wtórnym. W anonsach nie brak ofert różnych modeli, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Spora jest również rozpiętość cenowa. Z czego to wynika?

Przeważnie cena uwarunkowana jest stanem technicznym ciągnika oraz jego wyposażeniem. Dlatego prezentujemy najpopularniejsze modele z danej serii oraz ich wyposażenie, które wraz z każdą kolejną serią ulegało zmianom.

Przegląd rozpoczynamy od najstarszych modeli tzw. 00. Ich premiera miała miejsce w 1992 roku. Jak na tamte czasy ciągniki serii 6000 były uznawane za bardzo nowoczesne. Producent zastosował po raz pierwszy koncepcję pełnej ramy, do której przytwierdzane są poszczególne podzespoły ciągnika. Rozwiązanie to znalazło zastosowanie w kolejnych generacjach ciągników.
 
W skład serii 00 wchodziły modele 4- i 6-cylindrowe, rozwijające moc od 75 do 135 KM. Zwłaszcza modele 6-cylindrowe są chętnie poszukiwane na rynku wtórnym. Jednostki napędowe o 4 cylindrach mają silniki PowerTech o pojemności 4,5 l, 6-cylindrowe modele generują moc z pojemności 6,8 litra. W kolejny...
Pozostało 94% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 03:19