StoryEditor

Nowa sadzarka z ISOBUS

Ceres 440 to nowość w segmencie sadzarek firmy AVR. Protoplastą maszyny jest dotychczasowy model Ceres 400.
28.05.2020., 15:05h
Nowa czterorzędowa sadzarka AVR Ceres 440 oferowana jest w dwóch wersjach, z mechanicznym i hydraulicznym napędem pasów wyposażonych w kubełki. Maszyny wyposażone w hydrauliczny napęd mają ISOBUS, co daje szerokie spektrum dodatkowych opcji.

Do obsługi sprzętu z ISOBUS można wykorzystać serownik fabrycznie zamontowany w ciągniku lub monitor dostarczony przez AVR. W połączeniu z GPS można korzystać z funkcji Section Control, czyli indywidualnego rozłączania napędu sekcji sadzących. Na podstawie map aplikacyjnych i GPS sadzarka może zmieniać gęstość sadzenia na różnych fragmentach pola. W rzędach sąsiadujących ze ścieżkami opryskowymi można zmniejszyć odległość między sadzeniakami.

Zmieniono także układ otrząsania, który zapobiega podwójnemu nabieraniu sadzeniaków. W trybie automatycznym intensywność drgań pasów zależy od kąta nachylenia sadzarki. Zbiornik może pomieścić standardowo 1,5, lub w wersji powiększonej 1,9 t sadzeniaków. Sadzarka AVR Ceres 440 dostępna jest z formownicą i zestawem zapobiegającym erozji wodnej.

Maszyna z ISOBUS może łączyć się z platformą AVR Connect. Pozawala to obserwować parametry pracy maszyny zza biurka. Poza tym w łatwy sposób można zaimportować granice pola, na którym będą wysadzane ziemniaki, można tworzyć precyzyjną dokumentację. Analizując dane można wygenerować takie dane jak zużyta ilość sadzeniaków, liczba przepustów, prędkość pracy czy ilość zużytego ON.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 00:18