StoryEditor

Nowe centrum szkoleniowe Lemkena

Nowe centrum szkoleniowe za kwotę 5 mln euro oddała do użytku firma Lemken.
10.11.2016., 22:11h

Choć departament szkoleń wyodrębniono w firmie Lemken już w 2008 roku, dopiero teraz udało się doprowadzić do końca najnowszą inwestycję jaką jest centrum szkoleniowe AgroFarm. Nowy kompleks oddalony jest od głównej siedziby w Alpen zaledwie o 4 kilometry. Póki co, sześciu wyspecjalizowanych trenerów przeprowadza szkolenia, łącznie dla 5000 pracowników i sprzedawców w ciągu roku – to wystarczający powód budowy nowego budynku. Oddana w użytkowanie inwestycja budowlana na działce o powierzchni 11 000 m2 zajmuje 1400 m2. Jest tutaj oddzieln część dla pługów, uprawy ścierniska, siewu i ochrony roślin. Dostępność pobliskich pól pozwala w każdym momencie sprawdzić działanie maszyn Lemken w praktyce – to bardzo ważne w trakcie szkolenia. Nowoczesne sale seminaryjne umożliwia podgląd na halę maszyn dla czterech grup jednocześnie. Częścią obiektu szkoleniowego jest stojący w tym miejscu dom zaaranżowany na stołówkę dla pracowników i gości. 

Otwarcie centrum szkoleniowego, to trzecia w ostatnim czasie duża inwestycja firmy Lemken. Firma jest w trakcie budowy nowej siedziby we Francji, gdzie na działce o powierzchni 4 ha powstaje budynek o powierzchni 4000 m2 z czego 700 m2 zajmować będą pomieszczenia biurowe. Pracować tu będą 43 osoby. W nową siedzibę we Francji Lemken zainwestowała 4,5 mln euro.

Ponadto, przed rokiem producent oddał do użytku nową fabrykę opryskiwaczy w Haren. Lemken zainwestował w tę fabrykę łącznie 12 mln euro. W ramach tej kwoty powstała hala montażowa o powierzchni 10 000 m2. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej i testowej w fabryce jest pole o pow. 1,3 ha, gdzie pracownicy mogą testować wyprodukowane opryskiwacze, a rolnicy i sprzedawcy lepiej zapoznać się z produktem. W fabryce montowane są zaczepiane opryskiwacze z serii Primus i Albatros, zawieszany Sirius z przednim zbiornikiem Gemini oraz zaczepiana seria Vega.

 

Fot. firmowe

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 07:56