StoryEditor

Nowe modele maszyn w ofercie Agro-Tom

Firma Agro-Tom nie zasypia gruszek w popiele i nieustannie poszerza paletę oferowanego sprzętu. Ostatnio w gamie produktów pojawiły się nowe maszyny.
25.03.2019., 16:03h
Pierwsza z nowości producenta to wielozadaniowy kultywator BWH. Sprzęt naprawdę robi wrażenie i w nazwie wielozadaniowy z pewnością nie ma przesady. Maszyna składa się z dwóch rzędów talerzy, które zabezpieczone są przed uszkodzeniem za pomocą elastomerów. Ich średnica wynosi 510 mm, a że piasty są bezobsługowe nie trzeba się martwić o zasilanie łożysk świeżą porcją towotu. Tuż za nimi pracują 3 rzędy zębów do głębokiej uprawy. Elementy robocze tej sekcji wyposażone są w dłuto z węglikiem spiekanym, co zapewnia detalom dużą odporność na zużycie. Za zębami gleba wyrównywana jest za pomocą sekcji talerzowej z elementami roboczymi, których średnica wynosi 460 mm. Ostatnią sekcją agregatu jest podwójny wał ugniatający. Warto podkreślić że łożyskowanie wału również jest bezobsługowe. Głębokość pracy maszyny reguluje się hydraulicznie z kabiny ciągnika.Maszyna oferowana jest w 3 wersjach szerokości roboczej. Najmniejszy model ma szerokość wynoszącą 3,6 m, a największy 5,4 m. W ofercie jest także model uprawiający w jednym przejeździe pas o szerokości 4,6 m. Do współpracy BWH potrzebuje solidnego ciągnika. Masa najmniejszego agregatu to 8 ton, a zapotrzebowanie mocy producent określa na 200–240 KM. Najszerszy sprzęt ma masę 12 ton i potrzebuje do współpracy ciągnika o mocy minimum 300 KM. Z racji sporej masy maszyny sprzęt jest wyposażony w centralnie umieszczony wózek transportowy. W standardzie znajdziemy oświetlenie drogowe LED.
Kolejną nowością firmy Agro-Tom jest pług DSL. Sprzęt przeznaczony jest do ciągników mniejszej mocy. Standardowo elementy robocze chronione są przed uszkodzeniem za pomocą zabezpieczenia kołkowego. W opcji oferowane jest hydrauliczne zabezpieczanie non stop. Pług wytwarzany jest w dwóch wariantach– z 3 lub 4 korpusami.

Elementy robocze rozstawione są na ramie co 80 cm, a prześwit to 72 cm. Pług oferuje skokową regulację szerokości pracy korpusów. Każdy element roboczy może pracować z szerokością 28, 32, 36 lub 40 cm. Masa modelu 3-skibowego w wersji standardowej to 960 kg, a zapotrzebowanie na moc wynosi zaledwie 80 KM.

Należy także nadmienić, że od pewnego czasu wszystkie maszyny producenta oferowane są w nowych barwach.

Nowy sprzęt miał prezentację podczas kieleckiego Agrotechu. pt

Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 08:47