StoryEditor

Nowy rozsiewacz RCW 120 z Unii

Nowością na stoisku Unii Group na targach Agrotech w Kielcach był duży, zaczepiany rozsiewacz RCW 120.
21.03.2017., 12:03h

Na pierwszy rzut oka maszyna produkowana w fabryce w Brzegu wyróżnia się czerwonym kolorem. RCW 120 to największy model rozsiewacza, który powstał w Unii. Dlatego wyróżnia się nową skrzynią nawozową. Zmodernizowano w niej układ napinania gumowego przenośnika podłogowego. Z boku maszyny zastosowano demontowane osłony, po ich zdjęciu uzyskuje się bezpośredni dostęp i widok do wałków podporowych taśmy. Ułatwia to szybką kontrolę łożysk na wałkach.

Duży RCW 120 z Unii wyróżnia się amortyzowanym zaczepem i pojedynczą osią. Na egzemplarzu prezentowanym na targach w Kielcach zamontowane były opony o szerokości 650 mm i średnicy 32 cali. Dzięki takim rozmiarom sprzęt dobrze sprawdza się na podmokłych terenach.

Napęd przenośnika podłogowego realizowany jest hydraulicznie. Wszystkie inne funkcje rozsiewacza od otwierania plandeki po oddzielne zamykanie zasuwy nawozowej dla lewej i prawej tarczy obsługuje się z komputera. W czasie zaczepiania maszyny do ciągnika trzeba podłączyć przewód zasilający i wolny spływ oleju i przedód do komputera sterującego.

W zależności od zastosowanych tarcz RCW 120 może wysiewać wapno lub nawozy granulowane. W przypadku nawozów mineralnych ich maksymalna szerokość rozsiewu może wynosić nawet 48 m. Wyposażenie rozsiewacza umożliwia zmienne dawkowanie nawozów z GPS na podstawie map aplikacyjnych.

dk

Fot. Józefowicz, Konieczka

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 13:23