StoryEditor

Pomocnik na bezdroża

Kilkanaście koni mechanicznych pod maską wystarczy by niewielkim pojazdem użytkowym szybko dojechać na pole transportując ze sobą nawet kilkaset kilogramów.
08.04.2016., 10:04h

Coraz więcej gospodarstw z zainteresowaniem przygląda się quadom, i nie chodzi tu tylko o zwykłą frajdę z jazdy po bezdrożach, ale także o wykorzystanie i pomoc w gospodarstwie. Oto reprezentanci marki Kubota i John Deere.

Pojazdy użytkowe z serii  RTV ma w swojej ofercie firma Kubota. Linia 400Ci i 500 wyposażona jest w silniki benzynowe o mocy ok. 16 KM. W połączeniu z solidną konstrukcją nośną pozwala to na obciążenie ładunkiem o masie od 430 lub 480 kg. Wygodną jazdę zapewni bezstopniowa przekładnia, napęd 4x4, dwustopniowy reduktor oraz blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi. Do wyboru jest kolor: pomarańczowy lub barwy maskujące, a także dwa różne typy ogumienia.

Gator – to nazwa pojazdów użytkowych od firmy John Deere. Przykładowa wersja XUV 855D również ma napęd na cztery koła i bezstopniową przekładnię CVT. Zastosowano w nim jednak silnik Diesla o mocy 21 KM, dzięki czemu pojazd może rozwinąć prędkość nawet do 52 km/h. Konstruktorzy zadbali o ogrzewaną kabinę i osłony podwozia zabezpieczające silnik wraz z przekładnią przed uszkodzeniami. Całkowita ładowność modelu to ponad 450 kg na skrzynię ładunkową, która może być elektrycznie przechylana, co, wraz z dodatkową wciągarką linową, gwarantuje łatwy załadunek i rozładunek. oprac. beb

 

Fot. firmowe

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 07:02