Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Samasz: rozbudowa hali produkcyjnej

Obrazek

Nowoczesne technologie i nie tylko. Po oddaniu obiektu do użytku maszyny marki Samasz będą produkowane na powierzchni aż 3,4 hektarów!

Jan Józefowicz30 maja 2022, 14:04

Nowa część hali zostanie wyposażona w nowoczesny system laserowego cięcia blach. System składa się z automatycznego magazynu blach, 2 laserów i 2 systemów załadunkowo-rozładunkowych z możliwością sortowania wyciętych detali. Dodatkowo, w nowej hali będą pracowały prasy krawędziowe do gięcia blach. Znajdzie się też miejsce na magazyn do przechowywania półfabrykatów i obsługi kooperantów.

Wzrost produkcji o 15%

Obecnie, produkcja maszyn odbywa się na powierzchni 3 ha, a wkrótce będzie 3,4 ha! Z roku na rok, popyt na maszyny rolnicze i komunalne z logo Samaszu jest coraz większy. Tylko w tym roku produkcja maszyn wzrosła o 15% w stosunku do ubiegłego roku. Nowa infrastruktura pozwoli poprawić efektywność produkcji, co zwiększy moce produkcyjne zakładu.

Wzrost zatrudnienia

Rozbudowa hali kosztowała 11 milionów złotych. W związku z nową inwestycją i większą produkcją, planowane jest zwiększenie zatrudnienia. Co istotne, dzięki rozbudowie hali produkcyjnej i zainstalowanym tam maszynom, firma będzie mogła zaspokoić większość potrzeb we własnym zakresie. To z kolei przełoży się na lepszą efektywność produkcji. 

Więcej laserów

Samasz inwestuje w nowoczesny system laserowego cięcia blach, co pozwoli zwiększyć możliwości w wycinaniu laserowym o ponad 120%. Do tej pory lasery zaspokajały jedynie 60% potrzeb, pozostałe 40% pochodziło od kooperantów. Rozbudowa hali i zainstalowane w niej maszyny pozwolą realizować większość potrzeb we własnym zakładzie przy tym samym zużyciu energii.

W nowej hali będą pracowały także prasy krawędziowe. Niektóre z nich zostaną przeniesione z dotychczasowych stanowisk, a dwie kolejne Samasz kupi w ramach prowadzonej inwestycji. Nowością będzie pierwsze w firmie zrobotyzowane stanowisko do gięcia blach na jednej z pras krawędziowych. Samasz informuje, że oficjalne otwarcie nowej hali przewidziano na ostatni kwartał 2022 r. 

 

 

opr. i fot. jjPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)