StoryEditor

SIMA: 13 nowych modeli maszyn New Holland

Nowe model maszyn do zbioru siana i kiszonek, w tym zestawy kosiarek, a także pługi i agregaty uprawowe to jedne z nowości marki New Holland w czasie tegorocznej wystawy Sima w Paryżu.
26.02.2019., 13:02h
– Pierwsze maszyny towarzyszące marki New Holland zaprezentowaliśmy przed dwoma laty w Hanowerze na targach Agritechnica 2017. Dziś poszerzamy naszą ofertę o kolejne modele – powiedział Carlo Lambro, prezes marki New Holland (foto).


Gama kosiarek dyskowych powiększyła się o trzy nowe podstawowe modele serii DuraDisc o szerokości roboczej od 2,0 do 2,8 m dla gospodarstw indywidualnych. Nowością na targach Sima jest również potrójna kosiarka Mega Cutter o regulowanej szerokości roboczej od 8,4 m do 8,6 m. Została ona zaprojektowana z myślą o usługodawcach i duzych gospodarstwach.

Marka New Holland poszerza również swoją ofertę o trzy nowe, podstawowe przetrząsacze karuzelowe ProTed i pięć zgrabiarek ProRotor z trzema modelami jednowirnikowymi i dwoma modelami dwuwirnikowymi.

Z kolei gama maszyn do uprawy gleby powiększa się o lekki pług serii PL zaprojektowany specjalnie z myślą o małych gospodarstwach o profilu roślinnym i mieszanym. Idealnie współpracuje on z ciągnikami o mocy do 120 KM. Jest on dostępny w wersji 3- i 4-skibowej, który dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości pozwala nim pracować ciągnikom o mniejszym udźwigu podnośnika. 

Do ciężkich warunków i do współpracy z dużymi traktorami o mocy do 360 KM producent oferuje pługi PX, PXV i PXVOL. Modele zyskały właśnie  nowe boczne koło CombiWheel. Zaletą nowego koła montowanego z boku pługa jest możliwość pracy blisko granicy pola. Wcześniej koło podporowe montowane było za ostatnim korpusem.


Więcej traktorów T6

Firma poszerza serię ciągników T6 o nowe modele z 6-cylindrowym silnikiem FPT. Mowa o wersji  T6.180 Auto Command, T6.180 Dynamic Command i T6.160 Electro Command. Nowy silnik wyróżnia spalanie bez recyrkulacji gazów spalinowych (brak EGR). W zamian zastosowano układ neutralizacji spalin Hi-eSCR umożliwia spełnienie wymogów normy Stage IV.
Jak podkreśla producent zamontowany w modelu T6.180 6-cylindrowy silnik rozwija nawet o 12% wyższy moment obrotowy niż 4-cylindrowe silniki,  przy niskiej prędkości obrotowej, co jest szczególnie przydatne podczas prac wymagających dużej siły uciągu. Wyższy moment obrotowy w średnim zakresie prędkości, poprawia również osiągi silnika przy pracach typowo transportowych i polowych, redukując przy tym zużycie paliwa.

Ponadto większa pojemność skokowa nowego silnika zapewnia o 50% większą moc hamowania niż w przypadku 4-cylindrowego silnika. To wszystko wpływa na wyższą skuteczność hamowania silnikiem podczas jazdy z górki, przy wykonywaniu prac polowych i transportowych.
Zarówno w modelach z 4-, jak i 6-cylindrowym silnikiem dostępna jest opcja hamulca wydechowego, zwiększającego wydajność hamowania silnikiem


Nowe funkcje w kombajnach z serii CX

Na francuskich targach New Holland wprowadza także szereg nowych funkcji w kombajnach z serii CX. Flagowe kombajny konwencjonalne CX7 i CX8 są obecne dostępne z układem kompensacyjnym Everest Sidehill. W efekcie modele mogą pracować na pochyłościach dochodzących do 16% - CX7.90 oraz do 15% w przypadku CX8.90. W tym czasie układ utrzymuje młocarnię oraz zespół czyszczący i separacji w poziomie. Jak zaznacza New Holland, układ Everest Sidehill może być używany wraz z samopoziomującym koszem sitowym zapewniając sprawność zbliżoną do pracy na płaskim terenie.

Mniejsze modele CX5 i CX6 są z koeli dostępne z fabrycznie instalowanym automatycznym układem kierowniczym IntelliSteer-Lite. Pozwala on operatorowi pracować z większą prędkością jazdy, co skraca czas potrzebny do wykonania pracy. Dokładność tego rozwiązania przekłada się m.in. na lepsze wykorzystanie szerokości hedera. Kombajnista może skoncentrować się na nadzorowaniu parametrów kombajnu, a nie na samym prowadzeniu maszyny. Po zakończeniu sezonu żniwnego IntelliSteer-Lite można przeinstalować go do ciągnika.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. kwiecień 2024 15:48