StoryEditor

Sprzęt na łąki i do zbioru zielonek z Agrihandler

Stawiamy na sprzęt do profesjonalnej pielęgnacji użytków zielonych i zbioru pasz – tak o ofercie spółki Agrihandler mówi jej dyrektor handlowy Aleksander Muss. Wywodzący się z toruńskiego Interhandlera nowy dealer maszyn rolniczych rozpoczął działalność przed kilkoma miesiącami.
22.11.2020., 23:11h

Oprócz macierzystej brytyjskiej marki JCB (ładowarki i ciągniki Fastrac), w swoim asortymencie ma jako importer holenderskiego producenta przyczep do zbioru zielonki Schuitemaker, sprzęt do pielęgnacji łąk i pastwisk Evers Agro, maszyny do nawożenia naturalnego i kombajny do buraków Vervaet, a także aplikatory gnojowicy Veenhuis. Agrihandler będzie prowadził sprzedaż bezpośrednią marek JCB i Amazone (jako dealer) wyłącznie w trzech województwach (dolnośląskie, kujawsko- -pomorskie, pomorskie). W pozostałej części Polski obsługa rynku w zakresie sprzedaży i serwisu JCB realizowana jest niezmiennie za pośrednictwem sieci Interhandler. – Jesteśmy w stanie zapewnić pełny serwis i doradztwo w zakresie sprzedawanych maszyn, bo mamy do dyspozycji ponad 100 mechaników w szesnastu oddziałach na terenie całego kraju – zaznacza Muss.

Potencjał sprzedaży samojezdnych wozów asenizacyjnych Vervaet ze zbiornikiem o pojemności 20 tys. l, z pięciokołowym układem jezdnym, spółka szacuje na kilka maszyn rocznie. Inaczej jest w przypadku wiodących w portfolio ładowarek JCB. W tym roku spółka chce osiągnąć 50% udziału w rynku. Sprzęt pozostałych producentów będzie sukcesywnie prezentowany zainteresowanym rolnikom, m.in. na pokazach. We wrześniu Agrihandler zorganizował cykl 8 pokazów, na których zainteresowani rolnicy mogli zapoznać się z pełną gamą oferowanych maszyn. Poniżej krótka prezentacja wybranych maszyn.

Samojezdny wóz asenizacyjny Vervaet

Beczkę Vervaet Hydro Trike napędza silnik DAF Paccar o mocy 530 KM. Wyróżnia ją przednie, pojedyncze, zamocowane na środku koło, które zapewnia wysoką zwrotność maszyny i w połączeniu z szerzej rozstawioną tylną osią pozwala równomiernie rozłożyć nacisk na podłoże. Trójkołowa maszyna dostępna jest ze zbiornikiem o pojemności 16 tys. l lub w 20 tys. l. W wersji XL z pięcioma kołami.  W wariancie XL dodatkowa druga oś z tyłu w trakcie pracy jest wysuwana na zewnątrz – by maksymalnie ograniczyć ugniatanie gleby. Hydrostatyczny napęd umożliwia jazdę z prędkością nawet 40 km/h. Pompa ssąca ma wydatek 9000 l/min. Holenderski producent umożliwia wyposażenie beczki w różne aplikatory doglebowe. WIĘCEJ

Przyczepa samozbierająca Rapide 8400+

To największa z przyczep samozbierających producenta. Prezentowany model ma skrzynię ładunkową mieszczącą 49 m3. Ta przyczepa może zostać wyposażona w system regulacji ciśnienia powietrza w oponach oraz większe opony o wysokości 162 cm. Przyczepa ma 3-osiowe zawieszenie hydrauliczne z elektrycznym systemem kierowania pierwszej oraz trzeciej osi skrętnej. Niezmiennie modele holenderskiej firmy charakteryzuje wleczony podbieracz o szerokości 2 m. Oparty na zestawie kół w zawieszeniu tandemowym płynnie przechodzi nad nierównościami oraz składa się po napotkaniu przeszkody.  Gwiaździsty rotor ma 9 rzędów zębów o szerokości 20 mm. Szerokość wirnika wynosi również 2 m. Za rozdrabnianie zielonki odpowiadają 43 dwustronne noże podzielone na 3 sekcje z nożami.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 04:03