StoryEditor

Tygrys rozrzuci wapno

Rozrzutnik Profi Tiger 373 marki Fliegl to nowa propozycja firmy, przeznaczona do rozsiewania różnego rodzaju wapna.  
10.07.2015., 11:07h

Maszyna dedykowana jest do pracy na dużym areale, może pomieścić sporo minerałów – dopuszczalna masa całkowita sięga 31 t, a ciężar własny to ok. 8 t. Znajdziemy tu także stosowany od lat system transportu materiału w kierunku adaptera za pomocą przesuwnej ściany przedniej, dzięki czemu nie korzysta się z przenośnika łańcuchowego. Skrzynia ładunkowa ma wymiar 7300 mm x 2380 mm x 1500 mm. 

Na końcu skrzyni zastosowano adapter Profi 2015 HD  z dwoma pionowymi walcami i talerzami rozrzucającymi na szerokość do 22 m. Elementy podające wapno są solidnej budowy co pozwoli rozdrobnić twarde wapno, które przechowywane było pod chmurką. 

W zależności od rodzaju rozsiewanego materiału możliwa jest regulacja dawki, przez zmianę prędkości posuwu przedniej ściany. W standardzie mamy do dyspozycji mechaniczny potencjometr zainstalowany przy rozrzutniku, natomiast opcjonalnie skorzystać można z potencjometru elektronicznego z oddzielnym sterownikiem w traktorze lub w terminalu obsługującym ISOBUS.

Rozrzutnik zawieszony jest na tridemie z dwoma osiami skrętnymi. Maksymalny rozmiar opon to 750/45 R26,5. Poza tym możliwe jest doposażenie maszyny w kratkę chroniącą przed większymi kamieniami lub kawałkami drewna, która dodatkowo sprawuje rolę sita przy załadunku. beb

 

Fot. firmowe

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 13:22