StoryEditor

Wynalazki rolników: kolorowe klucze

Każdemu z nas z biegiem lat pogarsza się wzrok, co utrudnia dostrzeżenie oznaczeń na kluczach. Poza tym naprawy sprzętu często przebiegają w warunkach z kiepskim oświetleniem. Oto pomysł rolnika, który pozwala bezbłędnie odróżnić rozmiary kluczy w każdych warunkach. 
19.09.2023., 11:09h
Wystarczy konkretnemu rozmiarowi, np. 17, przypisać kolor np. czerwony. Inne kolory można przypisać innym rozmiarom. Pomalować można nie tylko klucze płaskie, ale również nasadki.

Pomalowanie kluczy znacznie ułatwia ich poprawne rozpoznanie. To ważne, zwłaszcza przy popularnych i zbliżonych do siebie rozmiarach np. 17 i 19 mm.
Ważne, aby klucze przed malowaniem były starannie wyczyszczone i odtłuszczone. Naniesienie farby metodą proszkową zwiększa żywotność powłoki lakieru.

150 zł dla Ciebie!

Masz interesujące rozwiązanie? Chciałbyś podzielić się swoim pomysłem i zyskać uznanie wśród kolegów po fachu z całej Polski? Nie zwlekaj, zgłoś swój pomysł do naszej rubryki, prześlij krótki opis wynalazku i kilka zdjęć. Warto podać też swój telefon – tylko do wiadomości redakcji. Nasz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Fot: Kalbush
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. maj 2024 13:15