StoryEditor

Manitou wprowadza na rynek nową serię kompaktowych ładowarek. Co je wyróżnia?

Maszyny Manitou od lat pracują w polskich gospodarstwach rolnych. Są to: ładowarki, wózki widłowe, jak i platformy robocze. W rolnictwie szczególną popularnością cieszą się ładowarki teleskopowe. Ostatnio Manitou skupia się na prezentacji nowych, kompaktowych ładowarek przegubowych. Jedna z takich prezentacji odbyła się w minionym tygodniu w siedzibie partnera handlowego francuskiego koncernu, firmie Agromix w Rojęczynie.
02.08.2023., 14:08h

Czas na zmiany w ładowarkach

Dotychczasowa gama kompaktowych ładowarek znana pod modelami 106, 306, 406, 506 stworzona została w 2007 roku. Zatem presja czasu wymusić musiała zmiany. Nowe maszyny zostały zaprojektowane, aby sprostać nowym potrzebom w gospodarstwach rolnych. Zmiany zaczęto od wprowadzenia nowych nazw modeli. Wzorem maszyn teleskopowych nowe oznaczenia ładowarek kompaktowych Manitou kryją w sobie model maszyny czyli MLA, numer serii, ilość koni mechanicznych oraz typ napędu. Ładowarki dostępne są w trzech modelach wyposażenia, odpowiednio essenstial, classic i najbogatsza wersja premium.

Co z tą hydrauliką?

Kluczowym elementem każdej ładowarki jest hydraulika. W przypadku ładowarek Manitou hydraulika robocza, która odpowiednio zasila osprzęt hydrauliczny, oferowana jest standardzie. Najmniejsze maszyny z serii mają hydraulikę o wydajności 30 litrów na minutę, największa natomiast seria 5 oferuję wydajność na poziomie 60 litrów na minutę. Każda maszyna z gamy przegubowych ładowarek kompaktowych Manitou wyposażona jest w dwie pompy hydrauliczne. Pierwsza z nich odpowiada za osprzęt hydrauliczny, druga natomiast odpowiedzialna jest napęd maszyny. 

Silniki

Poprzednia seria kompaktowych ładowarek przegubowych Manitou wyposaża była w silniki Yanmar, obecnie sercem każdej maszyny są jednostki napędowe marki Perkins. Ich moc to przedział od 25 koni mechanicznych (w przypadku serii 2) do 50 koni mechanicznych, którymi dysponują najwyższe serie 4 i 5.

Zastosowanie

Zmieniają się potrzeby klientów, co w konsekwencji powoduje również ewolucję maszyn. Seria kompaktowych ładowarek przegubowych koncernu Manitou to maszyny przeznaczone do lżejszych prac. Doskonale sprawdzą się w codziennych gospodarskich obowiązkach. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i szeroką gamę osprzętu maszyny te wydają się być niezastąpione w gospodarstwie, a wszystko to przy tak poszukiwanej dzisiaj minimalizacji kosztów.   

Szymon Śliwiński
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 23:23