StoryEditor

Pöttinger – centrum testowe rozbudowane po raz drugi

Pöttinger jest jednym z głównych najemców TIZ (centrum rozwoju i innowacji). Dzięki dobrej koniunkturze w zakresie zamówień, rozwija badania w nowej hali TIZ 3. 
14.08.2023., 14:08h

TIZ Pöttinger

TIZ został założony w 2002 roku. Udziałowcami TIZ Landl Grieskirchen GmbH są związki gmin Grieskirchen, St. Georgen, Tollet, Pöttinger Landtechnik GmbH i agencja lokalizacyjna Business Upper Austria, każda z jedną trzecią udziałów. TIZ Landl i Pöttinger jako spółka wiodąca prowadzą nowoczesne centrum badawcze i testowe w ścisłej współpracy. Od wielu lat cieszy się ono bardzo dobrą międzynarodową reputacją. Centrum testowe Pöttinger koncentruje się na budowie prototypów, próbach polowych oraz technologii pomiarowej i testowej. Oprócz maszyn rolniczych Pöttinger, projekty testowe są również realizowane we współpracy z TIZ Landl GmbH dla klientów zewnętrznych. Zadaniem centrum testowego jest generowanie know-how w celu przejścia do produkcji seryjnej i współpraca z firmami testowymi w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów. Testy wytrzymałościowe są przeprowadzane przez cały okres użytkowania w warunkach roboczych i na stanowiskach testowych.

Prototypowanie i technologia testowania

Nowa część budynku (TIZ 3) zapewnia dodatkową powierzchnię i obejmuje halę o powierzchni 1800 m2. Z tego 1300 m2 jest zarezerwowane wyłącznie dla technologii testowania, a reszta do zadań w zakresie prototypowania. Siłowniki testowe są zasilane przez jednostkę hydrauliczną o mocy elektrycznej 400 kW. Gotowe maszyny mogą być podnoszone na nadbudowę stanowiska testowego za pomocą dwóch 10-tonowych dźwigów. 

TIZ Landl GmbH przetwarza również zlecenia testowe od firm zewnętrznych z wielu krajów, które korzystają z testowego know-how w zakresie technologii rolniczej. Nowy budynek rozszerzy zakres badań, szczególnie w przypadku intensywnego testowania całych maszyn.

Czas na elektromobilność

Co więcej, oznacza to wejście w scenariusze testowe dla elektromobilności, w tym testowanie komponentów wysokonapięciowych.
Markus Baldinger, dyrektor zarządzający Pöttinger, wyjaśnia powody tej decyzji: "Oprócz inwestycji w nasze nowoczesne zakłady produkcyjne, kładziemy duży nacisk na możliwości testowania i kontroli naszych maszyn rolniczych. Dzięki tej dodatkowej inwestycji w TIZ 3 spełniamy obietnicę naszych klientów dotyczącą wysokiej jakości, stabilności, bezpieczeństwa pracy i trwałości". 

Testy w praktycznych warunkach roboczych pozwalają zaoszczędzić do 75% czasu i kosztów w porównaniu z praktycznymi testami polowymi. W związku z tym w jednym z najnowocześniejszych centrów testowych komponentów w Europie stworzono przestrzeń, aby zaoferować jeszcze więcej możliwości.

Przede wszystkim jakość

"Nasza technologia oznacza najlepsze wyniki pracy. Wymagamy najwyższej jakości, bezpieczeństwa operacyjnego i trwałości. Dzięki dodatkowej hali i nowym możliwościom technicznym możemy zaoferować naszym klientom jeszcze więcej. Dzięki testowi mobilności elektrycznej trzymamy rękę na pulsie i możemy zwrócić się do innych firm za pośrednictwem TIZ Landl GmbH", Markus Baldinger jest przekonany o udanej ekspansji. Nowe biura oferują atrakcyjne miejsca pracy w zaawansowanym technologicznie środowisku.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Pöttinger

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 03:14