StoryEditor

Wynalazki rolników – zgłoszenia do 31 maja

Lubisz majsterkować, modernizować maszyny rolnicze? Jeśli tak ten konkurs jest dla Ciebie. Na Twoje zgłoszenia czekamy do 31 maja br. Do wygrania są vouchery o łącznej kwocie 13 000 zł do wykorzystania w sieci sklepów Grene.
17.05.2019., 15:05h
Ideą naszego konkursu wynalazków jest promowanie rozwiązań i usprawnień w maszynach, których dokonują rolnicy. Do tej pory otrzymaliśmy już kilkadziesiąt zgłoszeń, ale cały czas czekamy na Wasze innowacyjne wynalazki i usprawnienia maszyn. Czasu jest coraz mniej, a vouchery o łącznej kwocie 13 000 zł na cały asortyment produktów w sklepach Grene czekają na autorów najlepszych pomysłów.

Formularz zgłoszeniowy do naszego konkursu znajdziesz TUTAJ.

Tym razem prezentujemy usprawnienie opryskiwacza, którego dokonał nasz Czytelnik. W zawieszanym opryskiwaczu o pojemności 600 l z belką 15-m, wyposażonym mechaniczną stabilizację belki zamontował siłownik elektryczny, który umożliwia przechylanie belki
Siłownik zastosowany w belce to produkt dobrze znany i często wykorzystywany w automatyce bram. Producent siłownika informuje, że jego siła wypychania wynosi 300 kg, co jest wystarczające do wychylenia belki opryskiwacza. Zaletą siłownika jest, że jego wyposażenie standardowe obejmuje włączniki krańcowe. Regulacja wychylenia belki regulowana jest na panelu sterującym umieszczonym w kabinie. Rolnik twierdzi, że dzięki siłownikowi elektrycznemu zmiana położenia belki odbywa się płynnie, bez szarpnięć. Kolejna zaleta rozwiązania zastosowanego na opryskiwaczu rolnika to cena. Nowy siłownik elektryczny kosztuje tylko 140 zł.

Zgłoś się do Naszego konkursu wynalazków
Jeśli Ty także posiadasz w swoim gospodarstwie usprawnienia maszyn, lub wykonałeś maszynę, która nie jest oferowana w handlu, zgłoś się do naszego konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja br. Najlepsze pomysły nagradzamy vouvcherami pieniężnymi, które można wykorzystać w sieci sklepów Grene. Ich łączna pula wynosi aż 13 000 zł. Zdobyty w konkursie voucher można wykorzystać na zakupy w dowolnym sklepie Grene na dowolny asortyment.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu znajdziesz TUTAJ.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 11:17