StoryEditor

Wynalazki rolników - łatwiejsze zapinanie pasów transportowych

Pasy transportowe do zabezpieczania ładunku wykorzystywane są w każdym gospodarstwie. Jeden z rolników podzielił się z nami swoim pomysłem, który ułatwia spinanie pasów.
18.04.2024., 08:27h

Łatwiejsze zapinanie pasów transportowych

Przewożona na przyczepie platformowej słoma zawsze wymaga dokładnego zabezpieczenia. Problemem podczas spinania pasów jest to, że haczyk pasa wydostaje się z uchwytu przyczepy, gdy przejdzie się na drugą stronę w celu zamontowania drugiego haka. Pomysłowy rolnik rozwiązał ten problem w bardzo prosty sposób.

Zobacz także: Mocna i duża skrzynka narzędziowa do ciągnika [wynalazek rolnika]

Do haka pomiędzy prętami przyspawał nakrętkę M8. Wkręca w nią śrubę o długości 4 cm. Dzięki takiemu prostemu zabezpieczeniu z haka nigdy nie wysunie się ucho przyczepy. Wtedy zawsze może rozpoczynać napinanie pasów.

image
Nakrętka pomiędzy prętami haka i śruba M8 o długości 4 cm zapobiegają wydostaniu się ucha z haka.
FOTO:

150 zł dla Ciebie!

Masz interesujące rozwiązanie? Chciałbyś podzielić się swoim pomysłem i zyskać uznanie wśród kolegów po fachu z całej Polski? Nie zwlekaj, zgłoś swój pomysł do naszej rubryki, prześlij krótki opis wynalazku i kilka zdjęć. Warto podać też swój telefon – tylko do wiadomości redakcji. Nasz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 17:12