StoryEditor

Zasso i CNH walczą elektrycznie z chwastami

Niedawno koncern CNH sygnalizował, że wkrótce pojawi się w ofercie sprzęt do walki z chwastami za pomocą prądu elektrycznego. Teraz firmy potwierdzają te informacje.
07.11.2018., 14:11h
Zasso i CNH Industrial wprowadzają na rynek XPower, pierwsze na rynku zasilane elektrycznie urządzenie do nieselektywnego zwalczania chwastów. Według Maximiliana Birle, szefa działu zarządzania produktem w CNH, współpraca jest logicznym krokiem. Dirk Vandenhirtz, prezes Zasso, również z zadowoleniem przyjmuje współpracę z globalnym producentem sprzętu.

Zobacz jak wygląda sprzęt do elektrycznego zwalczania chwastów:


Urządzenie jest dalszym rozwinięciem Elektroherbsa firmy Zasso. Według producenta, stał się on jeszcze bezpieczniejszy i może być teraz wykorzystywany również do innych zastosowań, np. zwalczania chwastów w ziemniakach lub uprawie winorośli.

Wysokie napięcia prądu stałego pomiędzy łopatkami XPower powodują obumieranie roślin. Moc generowana jest z tyłu przez generator WOM. Urządzenie ma na celu zmniejszenie dawek stosowania chemicznych herbicydów ogółem. Według Zasso i CNH, urządzenie będzie dostępne u różnych dealerów CNH od 2019 roku. Źródło: Profi.
oprac. jj
Fot. firmowe
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 17:23