StoryEditor

Amazone: mechaniczna walka z chwastami

Od 1 stycznia 2019 r. Amazone przejmuje dział produkcji firmy Schmotzer GmbH związany z maszynami do upraw międzyrzędowych. Powołana zostanie nowa spółka Schmotzer Hacktechnik GmbH and Company KG w 100% zależna od Amazone.
25.10.2018., 12:10h
Obie firmy informują, że produkcja maszyn do upraw międzyrzędowych odbywać się będzie w dotychczasowych zakładach Schmotzer w Bad Windsheim. Wszyscy pracownicy zostaną zatrudnieni w nowej firmie zależnej od Amazone. Nowa spółka zajmować się będzie także dystrybucją maszyn i obsługą klienta. Nowe maszyny sprzedawane będą nadal pod marką Schmoetzer.

Wieloletni wspólnik i zarządzający firmą Schmoetzer Ferdinand Wahl będzie nadal związany z nowym przedsiębiorstwem i będzie je wspierał na wielu etapach. 

Przejęcie firmy zajmującej się produkcją maszyn do upraw międzyrzędowych do walki mechanicznej z chwastami to zdaniem Amazone ważny krok do rozbudowy kompetencji firmy w ochronie roślin. Światowy trend jest taki, że po dziesięcioleciach mechaniczna walka z chwastami powraca także na pola gospodarstw wielkoobszarowych, nie tylko ekologicznych. 
Firma Schmoetzer produkuje maszyny do upraw międzyrzędowych od 1922 roku. Dzięki postępowi technicznemu, wprowadzeniu kamer i układów automatycznego kierowania możliwe jest dużo bardziej efektywne wykorzystanie maszyn do mechanicznej walki z chwastami. Możliwe jest osiągnięcie znacznie większej wydajności powierzchniowej co przekłada się na niższe koszty w przeliczeniu na hektar.

Maszyny Schmotzer umożliwiają także podczas spulchniania międzyrzędzi aplikację płynnych nawozów mineralnych lub selektywną aplikacje środków chemicznych. Takie maszyny pozwolą optymalizować koszty produkcji i przyczynią się do mniejszego zużywania środków chemicznych. 
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 17:05