StoryEditor

Oxoviflex – plastyfikator przyszłości

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. rozszerzyła swoje portfolio o pierwszy polski plastyfikator nieftalanowy Oxoviflex. 
04.05.2015., 13:05h

To odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynku przetwórstwa PCW innowacyjnymi produktami. Dzięki najnowocześniejszej w tej części Europy instalacji do produkcji plastyfikatorów, kędzierzyńska spółka będzie mogła produkować 50 tysięcy ton Oxoviflexu rocznie.

W środę 29 kwietnia Grupa Azoty ZAK S.A. oficjalnie oddała do użytku nową instalację plastyfikatorów nieftalanowych o docelowym budżecie ponad 40 mln zł. Produkt nie podlega ograniczeniom prawnym i aplikacyjnym – jest bezpieczny. Wśród plastyfikatorów ogólnego zastosowania Oxoviflex jest jednym z  najnowocześniejszych. Wyróżnia go nie tylko doskonała jakość, ale też konkurencyjność cenowa wobec innych, obecnych na rynku produktów tego typu.

Plastyfikatory stosowane są wszędzie tam, gdzie od PCW i produktów z niego wytwarzanych wymagana jest elastyczność i giętkość. Bez nich obróbka tworzywa byłaby praktycznie niemożliwa. Najnowszy produkt z portfolio kędzierzyńskich zakładów azotowych może być z powodzeniem stosowany do produkcji całej gamy wyrobów z PCW tj: wykładzin, tapet winylowych, giętkich rur, izolacji i otulin kablowych, sztucznych skór czy folii i opakowań. W odróżnieniu od plastyfikatorów ftalanowych może być również stosowany przy produkcji wyrobów mających kontakt z żywnością czy zabawek dla dzieci.

oprac. mwal

Źródło: mat. prasowe

 

Fot. firmowe

 

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 13:11