Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Paweł Talbierz: Wprowadzanie nowej substancji czynnej na rynek trwa około dekady

O nowej substancji czynnej wprowadzanej na rynek rozmawialiśmy podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu z Pawłem Talbierzem, reprezentantem firmy Corteva Agriscience.

14 grudnia 2022, 11:10
Dr Maria Walerowska: Podczas sesji „Uprawa” będzie miała premiera, albowiem Państwo ogłaszają właśnie wprowadzenie nowej substancji czynnej fungicydowej. Proszę powiedzieć, jak długo trwa wprowadzanie na rynek nowej substancji?

Paweł Talbierz: To jest proces, który trwa faktycznie dosyć długi czas. Bo wprowadzanie na rynek dzisiaj nowej substancji, gdzie mamo dużo obostrzeń jakościowo-środowiskowych w kwestii związanych z jej rejestracja, to jest minimum 10 lat. Od momentu wytworzenia molekuły, poprze zbadanie jej w warunkach laboratoryjnych i polowych. Tak więc dekada to jest takie minimum na dzisiaj, którą musimy poświecić, żeby nową molekułę, nową substancję czynną wprowadzić na rynek. 
Dr Maria Walerowska: Cieszę się, że te wszystkie obostrzenia, które płyną ze wszystkich stron, nie zniechęciły Państwa i wprowadzacie nową substancje. Gdyby Pan mógł ją scharakteryzować. Jaka to jest grupa, jakim uprawom będzie dedykowana i przeciwko jakim patogenom? 

Paweł Talbierz:
Nowa substancja aktywna to jedno, ale najważniejsze jest to, że jest to nowy mechanizm działania, bo raz pierwszy od 20 lat w Polsce mamy nowy mechanizm działania na choroby grzybowe. W dobie infekcji i presji chorób grzybowych ten nowy mechanizm walki  z tymi chorobami jest ważny. I w dobie odporności patogenów na substancje czynne w Europie Zachodniej i dlatego, że chcemy lepiej chronić zboża przed chorobami grzybowymi, to ten nowy mechanizm również jest ważny. Substancją, o którą Pani pyta jest  Inatreq active, czyli fenpikoksamid.


Obejrzyj koniecznie cały wywiad!
Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)