StoryEditor

Platform Specialty Products przejmuje Arystę

  Platform Specialty Products razem z funduszem inwestycyjnym Permira przejmuje firmę Arysta LifeScience.
31.10.2014., 11:10h

Transakcja opiewa na sumę 3,51 mld USD, z zastrzeżeniem zgody organu regulacyjnego, kapitału obrotowego oraz innych obwarowań.

Platform Specialty Products to międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją specjalistycznych środków chemicznych (szerokiej gamy chemikaliów) i świadczeniem usług technicznych. Te specjalistyczne chemikalia i procesy tworzą produkty, które sprzedawane są w branży elektronicznej, metalurgicznej, tworzyw sztucznych, firm graficznych, oraz wydobycia ropy na morzu i przemysłu wiertniczego.

Po zakończeniu procesu przejęcia Arysta LifeScience zostanie połączona z pozyskanymi wcześniej: Agriphar i Chemtura CropSolutions. Połączona firma będzie prowadzona jak zintegrowane przedsiębiorstwo chemii rolniczej ze sprzedażą wysokości ok. 2,1 mld USD istanie się dziesiątą firmą co do wielkości w branży.

Obecny Prezes Arysta LifeScience, Wayne Hewett, będzie szefem nowej firmy. 

Z połączenia sił z firmami Agriphar i Chemtura wynikają bezpośredniekorzyści. Będziemy mogli zaoferować klientom pełną gamę biostymulatorów, środków ochronyroślin i zapraw nasiennych. Wzmocnimy także naszą pozycję w najważniejszych geograficznie obszarach, takich jak Europa Zachodnia i Afryka Północna – mówi nowy prezes. Przewidywany czas zakończenia transakcji to pierwszy kwartał 2015.

 

mw

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 22:58