StoryEditor

Świętujmy razem setkę Rolnego!

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii (dawniej: Rolniczego) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu może poszczycić się najstarszym rodowodem rolniczego kształcenia uniwersyteckiego w Wielkopolsce. W roku 2019 mija 100 lat od utworzenia akademickich studiów rolniczo-leśnych na Uniwersytecie Poznańskim. 
05.05.2019., 07:05h

W 1951 roku z Wydziału Rolniczo-Leśnego Uniwersytetu Poznańskiego wyodrębniono samodzielną jednostkę – Wyższą Szkołę Rolniczą, która po 20 latach została przemianowana na Akademię Rolniczą (1972), następnie na Akademię Rolniczą im. Augusta Cieszkowskiego (1996), a od 2008 r. nosi nazwę Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Setne urodziny Rolnego w Poznaniu

Setna rocznica to jednak nie tylko czas historycznej refleksji oraz sposobności oddania należnego hołdu osobom, które tworzyły wydział. Jest to również okazja, by przyjrzeć się obecnej pozycji Wydziału w zakresie kształcenia i realizacji badań naukowych. W Roku Jubileuszowym 100-lecia swojego istnienia Wydział jest nowoczesną i bardzo silną jednostką naukowo-dydaktyczną w ramach UP w Poznaniu. Interdyscyplinarny charakter badań naukowych i kształcenia prowadzonych na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii pozwala spełniać oczekiwania studentów oraz zapotrzebowanie rynku pracy związanego z szeroko pojętym rolnictwem.

Jubileuszowe spotkanie absolwentów 

Z okazji tego zacnego jubileuszu odbędzie się 18. czerwca 2019 r. w Biocentrum (ul. Dojazd 11) spotkanie wszystkich absolwentów, do wzięcia udziału w którym zachęca komitet organizacyjny. Więcej informacji na stronie: www.wrib100.up.poznan.pl lub pod numerem tel. 61 846 63 96 (w godz. 7–15). 

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 04:20