StoryEditor

13 mln kg rocznie - powstanie pierwszy na świecie zakład produkujący sztuczne mięso na dużą skalę

Na świecie powstanie pierwszy zakład produkujący mięso laboratoryjne na dużą skalę. Z szacunków wynika, że gigant będzie mieć wydajność 13 mln kg rocznie. Jesteście ciekawi, gdzie?
10.06.2022., 16:06h
Amerykańska firma GOOD Meat buduje pierwszy na świecie zakład, produkujący sztuczne mięso na dużą skalę. W tym celu mają zostać opracowane, wyprodukowane, zainstalowane i uruchomione największe bioreaktory, a dokładnie dziesięć bioreaktorów o pojemności 250 tys. litrów, do hodowli komórek ptaków i ssaków od firmy ABEC Inc.

Według National Hog Farmer, ABEC ma długą historię innowacji w zakresie urządzeń bioprocesowych. Posiada również duże doświadczenie i możliwości w branży biotechnologicznej.

Początkowo GOOD Meat planuje produkcję kurczaków i wołowiny. Po osiągnięciu pełnej wydajności, firma szacuje, że kompleks będzie produkował ok. 13 mln kilogramów sztucznego mięsa, co pozwoli zaspokoić popyt milionów klientów w całych Stanach Zjednoczonych.

ABEC projektuje i produkuje również bioreaktory dla siedziby głównej GOOD Meat w Alameda w Kalifornii, która ma zostać uruchomiona w czwartym kwartale 2022 roku oraz dla zakładu w Singapurze, który ma zostać otwarty w pierwszym kwartale 2023 roku. GOOD Meat pozostaje jedynym producentem mięsa hodowlanego na świecie, który uzyskał zgodę organów regulacyjnych.

Oprac. na podstawie www.agrarheute.com
Fot. Envanto Elements
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 08:05