StoryEditor

Czy rolnictwo ekologiczne się opłaca? Dyskusja ekspertów i praktyków

W czasie naszego webinarium „Rolnictwo ekologiczne – szansa na konkurencyjność i zdrowie konsumentów” eksperci prowadzili debatę wraz z praktykami, gdzie mogli wspólnie wymienić swoje spostrzeżenia.
10.06.2022., 07:06h

Rolnictwo stoi przed szeregiem wyzwań i zmian - Europejski Zielony Ład, strategia od pola do stołu czy strategia bioróżnorodności. W obliczu tych zmian warto przyjrzeć się metodom ekologicznym. Tematem dzisiejszej debaty była szansa na konkurencyjność i zdrowie konsumentów. Mogliśmy również posłuchać, co na ten temat mają do powiedzenia rolnicy, który przez konwersję przeszli.

Debatę prowadził Bartłomiej Czekała, redaktor naczelny portalu topagrar.pl, a gośćmi byli:

  • Dorota Metera, Prezes Zarządu BIOEKSPERT Sp. z o.o. jednostki certyfikującej w rolnictwie ekologicznym;
  • Prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska z Zakładu Żywności Ekologicznej SGGW w Warszawie;
  • prof. dr hab. Mariusz Maciejczak, dyrektor Instytutu Ekonomii na SGGW.

- Właśnie w tym gronie dyskutowaliśmy dzisiaj na temat kosztów produkcji ekologicznej, procesu certyfikacji oraz wpływu rolnictwa na środowisko i zdrowie konsumentów. Do naszego grona dołączy jeszcze dwóch rolników ekologicznych, praktyków – zaczyna Bartłomiej Czekała.

Ekologia oczami praktyków

Piotr Woźnicki i Krzysztof Durecki to rolnicy praktykujący uprawę ekologiczną.
- Obaj Panowie są doskonale znani czytelnikom naszych tytułów, Pan Piotr Woźnicki wspólnie z nami zorganizował między innymi rok temu spotkanie polowe, gdzie pokazał całą gamę swoich produktów ekologicznych, z kolei Pana Krzysztofa Dureckiego, nasi czytelnicy pamiętają z reportaży dotyczących procesu konwersji i przejścia na rolnictwo ekologiczne – mówi redaktor naczelny portalu topagrar.pl.

Jak przebiegał proces konwersji? Jakie doświadczenia, problemy w trakcie realizacji przejścia napotkali praktycy? I co mają do powiedzenia na ten temat eksperci? To wszystko w naszej debacie, zapraszamy do obejrzenia filmu!Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 01:21