Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

13 mln kg rocznie - powstanie pierwszy na świecie zakład produkujący sztuczne mięso na dużą skalę

Obrazek

Na świecie powstanie pierwszy zakład produkujący mięso laboratoryjne na dużą skalę. Z szacunków wynika, że gigant będzie mieć wydajność 13 mln kg rocznie. Jesteście ciekawi, gdzie?

Dominika Mulak10 czerwca 2022, 14:53
Amerykańska firma GOOD Meat buduje pierwszy na świecie zakład, produkujący sztuczne mięso na dużą skalę. W tym celu mają zostać opracowane, wyprodukowane, zainstalowane i uruchomione największe bioreaktory, a dokładnie dziesięć bioreaktorów o pojemności 250 tys. litrów, do hodowli komórek ptaków i ssaków od firmy ABEC Inc.

Według National Hog Farmer, ABEC ma długą historię innowacji w zakresie urządzeń bioprocesowych. Posiada również duże doświadczenie i możliwości w branży biotechnologicznej.

Początkowo GOOD Meat planuje produkcję kurczaków i wołowiny. Po osiągnięciu pełnej wydajności, firma szacuje, że kompleks będzie produkował ok. 13 mln kilogramów sztucznego mięsa, co pozwoli zaspokoić popyt milionów klientów w całych Stanach Zjednoczonych.

ABEC projektuje i produkuje również bioreaktory dla siedziby głównej GOOD Meat w Alameda w Kalifornii, która ma zostać uruchomiona w czwartym kwartale 2022 roku oraz dla zakładu w Singapurze, który ma zostać otwarty w pierwszym kwartale 2023 roku. GOOD Meat pozostaje jedynym producentem mięsa hodowlanego na świecie, który uzyskał zgodę organów regulacyjnych.

Oprac. na podstawie www.agrarheute.com
Fot. Envanto Elements

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy