Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

13 mln kg rocznie - powstanie pierwszy na świecie zakład produkujący sztuczne mięso na dużą skalę

Obrazek

Na świecie powstanie pierwszy zakład produkujący mięso laboratoryjne na dużą skalę. Z szacunków wynika, że gigant będzie mieć wydajność 13 mln kg rocznie. Jesteście ciekawi, gdzie?

Dominika Mulak10 czerwca 2022, 16:53
Amerykańska firma GOOD Meat buduje pierwszy na świecie zakład, produkujący sztuczne mięso na dużą skalę. W tym celu mają zostać opracowane, wyprodukowane, zainstalowane i uruchomione największe bioreaktory, a dokładnie dziesięć bioreaktorów o pojemności 250 tys. litrów, do hodowli komórek ptaków i ssaków od firmy ABEC Inc.

Według National Hog Farmer, ABEC ma długą historię innowacji w zakresie urządzeń bioprocesowych. Posiada również duże doświadczenie i możliwości w branży biotechnologicznej.

Początkowo GOOD Meat planuje produkcję kurczaków i wołowiny. Po osiągnięciu pełnej wydajności, firma szacuje, że kompleks będzie produkował ok. 13 mln kilogramów sztucznego mięsa, co pozwoli zaspokoić popyt milionów klientów w całych Stanach Zjednoczonych.

ABEC projektuje i produkuje również bioreaktory dla siedziby głównej GOOD Meat w Alameda w Kalifornii, która ma zostać uruchomiona w czwartym kwartale 2022 roku oraz dla zakładu w Singapurze, który ma zostać otwarty w pierwszym kwartale 2023 roku. GOOD Meat pozostaje jedynym producentem mięsa hodowlanego na świecie, który uzyskał zgodę organów regulacyjnych.

Oprac. na podstawie www.agrarheute.com
Fot. Envanto Elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)